Vaterpololiga prvaka

Sad se u Gružu lakše diše: ‘jugaši‘ su odličnom igrom sredinom dvoboja slomio otpor Marseillea i stigao do prvih bodova

30. studenog 2022. - 20:57

Uspio je Jug Adriatic osiguranje. Osvojio je prva tri boda, upisao u 2. kolu prvu pobjedu. Ostao je u igri za Final 8. Nakon što je popio ‘šamar’ doma od Brescie prije 14 dana, sad je on to isto napravio CN Marseilleu, francuskom prvaku.

Početak nije bio dobar. CN Marseile je nakon što je Jug izjednačio na 1:1, imao 3:1 i prvu četvrtinu dobio s 4:2. Loša obrana hrvatskog prvaka, u napadu brzoplet, pogotovo s igračem više, puno tehničkih grešaka u postavljanju napada, a šlag na sve je neiskorišten peterac, Loren Fatović je tukao, obranio Dejan Lazović.

Francuski prvak je plus dva imao i u drugoj četvrtini (3:5), nakon što je Jug izjednačio na 5:5, još jednom je gost imao vodstvo, ali na odmor je Jug otišao s prednošču 7:6. Zatim je Marseille lovio, te ulovio dva puta Jug...

26. travanj 2024 06:35