Strani nogometaustrijsko prvenstvo

Ljubičić zabio u sudačkoj nadoknadi, Sučić asistirao za pobjedu RB Salzburga

9. prosinca 2023. - 19:48

Mladi hrvatski napadač Marin Ljubičić bio je strijelac za LASK u 3-1 (0-1) gostujućoj pobjedi protiv Austrije iz Lustenaua, dok je reprezentativni veznjak Luka Sučić bio asistent za jedini pogodak RB Salzburga u 1-0 (1-0) gostujućoj pobjedi protiv Rapida u Beču u susretima 17. kola austrijskog nogometnog prvenstva.

Ljubičić je golom u prvoj minuti sudačke nadoknade potvrdio preokret LASK-a u Lustenauu. Domaći su poveli golom Diabyja (38), a u nastavku su Boateng (61-ag), Usor (72) i Ljubičić (90+1) preokrenuli. Ljubičić je za LASK ušao u 55. minuti.

Sučić je u 19. minuti susreta u Beču asistirao Oiatkowskom za pobjednički gol Salzburga, a odigrao je čitv susret, dok je Roko Šimić bio na terenu do 75. minute.

RB Salzburg je na vrhu sa 39 bodova, pet više od drugog Sturma koji ima susret manje, dok je LASK treći sa 32 boda.

04. svibanj 2024 13:34