Strani nogometnapravili preokret

Athletic Bilbao priredio veliko iznenađenje i pobjedom nad Atleticom izborio mjesto finalu Superkupa

13. siječnja 2022. - 22:57

U finalu španjolskog nogometnog Superkupa 16. siječnja u Rijadu igrat će Real Madrid i Athletic Bilbao.

Athletic Bilbao je u polufinalu priredio iznenađenje porazivši Atletico Madrid sa 2-1, dok je u prvom polufinalnom susretu Real Madrid u srijedu nakon produžetaka porazio Barcelonu sa 3-2.

Baskijski sastav je izborio finale okrenuvši rezultat protiv aktualnog španjolskog prvaka.

Atletico je poveo u 62. minuti nakon autogola vratara Unaia Simona. Joao Felix je pucao glavom, lopta je pogodila stativu te se odbila u nesretnog Simona i završila u mreži.

Athletic je izjednačio u 77. minuti golom Yeraya Alvareza, a dvije minute kasnije Nico Williams je okrenuo rezultat.

U posljednjim trenucima susreta madridska momčad je ostala s igračem manje nakon što je isključen Jose Gimenez...

29. travanj 2024 12:18