Hajduk18. kolo hnl-a

Kiks Hajduka nakon velike drame u Kranjčevićevoj, Lokomotiva prekinula pobjednički niz Bijelih

Piše D. KA.
8. prosinca 2023. - 19:28

Hajduk je na gostovanju na stadionu u Kranjčevićevoj remizirao s Lokomotivom 1:1. Domaćini su poveli u 25 minuti preko Goričana, dok je Benrahou u 75. minuti postavio konačan rezultat.

Ovim remijem je prekinut i niz od šest prvenstvenih pobjeda koji traje od povratka Mislava Karoglana na klupu Hajduka. Bijele do zimske pauze još čeka gostovanje na Maksimiru protiv Dinama koje je na rasporedu 17. prosinca u Maksimiru.

Uživo

90+6‘ Kraj utakmice

90+4‘ Svašta se dogodilo sada u kaznenom prostoru Hajduka, nastala je velika gužva, igrači Lokomotive su tražili jedanaesterac, gostujući su tražili prekršaj u napadu, ali na kraju je lopta samo za Lučića

90+1‘ Kakva sada prilika za Hajduk, opet se lopta odbila do Benrahoua, opet je pucao na sličan način, ali Čavlina brani

90‘ Igrat će se pet minuta sudačke nadoknade

87‘ Žaper se ozlijedio i ne može nastaviti, umjesto njega u igri je Moufi

86‘ Kalik je zaradio žuti karton prekršajem kojim je zaustavio kontranapad. Ovo mu je treći žuti karton i nema ga protiv Dinama

84‘ Izmjene u Lokomotivi. Izlaze Šotiček i Bartolec, a u igri su Čop i Žilinski.

80‘ Hajduk je silovito krenuo po drugi pogodak i preokret, Bijeli vrše opsadu gola Lokomotive

79‘ I drugi žuti karton za pomoćnog trenera Gorana Karoglana

75‘ Hajduk je izjednačio! Strijelac Benrahou. Duga lopta je pronašla Livaju u šesnaestercu, lopta se odbila do Benrahoua koji lijepim udarcem posprema loptu u mrežu i vraća utakmicu na početak

71‘ Nove promjene u Hajduku, Sahiti i Dajaku van, Benrahou i Odjidja-Ofoe unutra

69‘ Svašta se sada dogodilo pred golom domaćina, Kalik je pao u šesnaestercu, Bel ništa nije svirao. Čavlina je malo kasnije opet obranio udarac Livaje, ali je Hajdukov kapetan bio u zaleđu

65‘ Izjednačio je sada Dajaku lijepim potezom, ali gol je poništen zbog zaleđa

61‘ Promijena kod Lokomotive. U igri je Krivak umjesto Mudražije

60‘ Hajduk dominira posjedom, traži izjednačenje, ali u dosadašnjem dijelu drugog poluvremena bez opasnije šanse

59‘ Žuti karton i za Šotičeka

57‘ Požutio je i pomoćni trener Goran Karoglan na klupi Hajduka

56‘ Velika gužva u šesnaestercu Lokomotive, ali sve je na kraju završeno prekršajem u napadu Uremovića

54‘ Prva promjena u redovima Hajduka. Ulazi Kalik umjesto Krovinovića

53‘ Žuti karton za Mudražiju zbog prekršaja nad Sahitijem

50‘ Šarlija je na polovici terena izgubio loptu, Šotiček se sjurio prema golu i pucao s nekih 15 metara, ali neprecizno

46‘ Početak drugog poluvremena

45+1‘ Kraj prvog poluvremena

45‘ Igrat će se još najmanje jedna minuta sudačke nadoknade

45‘ Hajduk u zadnjih 15 minuta ima 78 posto posjeda lopte, ali teško dolaze do prilika

39‘ Hajduk je nakon primljenog gola stvorio nekoliko dobrih prilika, ali zadnjih nekoliko minuta se utakmica smirila

29‘ Žuti karton za Bartoleca zbog zakašnjelog starta na Dajakuu

28‘ Kakva sada prilika za Hajduk! Sahiti je ubacio u peterac do Livaje, koji je s tri metra pucao, ali Čavlina sjajno brani već drugi put na utakmici

25‘ Lokomotiva vodi 1:0, Mudradžija je ubacio s desne strane, Goričan je sjajno pobjegao obrani i glavom matirao Lučića

23‘ Nizaju se prilike na obje strane, opet su kombinirali Dajaku i Pukštas, ali potonji ovaj put puca pored gola

22‘ Nova prilika za Lokomotivu, Tuci je sada nakon ubačaja udarcem pogodio vratnicu

20‘ Odmah na drugoj strani opasnost za Hajduk. Leovac je ubacio, a Žaper je skoro zabio autogol, bit će korner za Lokomotivu

19‘ Velika prilika za Hajduk, Dajaku je ubacio u peterac, Pukštas je pucao, ali Čavlina brani

12‘ Opet je moglo biti opasno za Hajduk, pred golom je bio Tuci, Bubanja mu je glavom dodao, ali napadač Lokomotive nije dobro zahvatio loptu

10‘ Prvi udarac Hajduka na utakmici, probao je Krovinović iz daljine, ali malo pored gola

5‘ Velika prilika za Lokomotivu, Mudražija je pronašao Goričana koji je ostao sam ispred gola, ali njegov udarac sjajno brani Lučić.

4‘ Žuti karton za Dialla, prekršajem je zaustavio kontranapad Lokomotive

1‘ Utakmica je počela

0‘ Stigli su sastavi

16:30 Provirilo je sunce u Zagrebu nakon magle. U zraku su točno dva stupnja, sunčano, ali prohladno. No, atmosfera će sigurno doći do usijanja zbog više od 1000 Hajdukovih navijača koji će napuniti tribinu Kranjčevićeve. Policija dočekuje navijače na Lučkom, formira se kolona i kreće prema stadionu. Sprema se prava hajdučka fešta u Zagrebu. Za Bijele je ovo derbi prije derbija. Dva vezana gostovanja u Zagrebu odradit će Bijeli u dva kola. Psihološki, ova utakmica je za Hajduk možda i važnija od derbija. U dvoboj s najvećim suparnikom Karoglanovi momci žele ući sa što većom bodovnom zalihom.