Hajduk25. kolo hnl-a

Hajduk golom Krovinovića srušio Istru na Poljudu, ozlijedio se standardni prvotimac Bijelih

Piše D. KA.
2. ožujka 2024. - 19:16

Hajduk je pobijedio Istru na Poljudu rezultatom 1:0 i barem privremeno zasjeo na vrh HNL-a. Bila je to tvrda utakmica bez puno prilika. Jedini gol postigao je Filip Krovinović u 48. minuti na asistenciju Dajakua koji je tek ušao u igru. U 20. minuti je zbog ozljede iz igre primoran bio izaći Filip Uremović.

Hajduk u idućem kolu igra protiv Gorice u gostima.

Tijek susreta pratite ovdje.

Uživo

90+9‘ Kraj utakmice

90+7‘ Žuti karton za Pukštasa

90+5‘ Izlazi Livaja, ulazi Čuić

90+4‘ Pritišće sada Hajduk, Kalik je proigrao Livaju čiji udarac brani Majkić, u nastavku akcije Dajaku je s desne strane izborio korner

90+2‘ Pukštasov udarac glavom lagan je bio plijen za Majkića, ubrzo nakon Erceg je pokušao zaprijetiti, ali situaciju su riješili Diallo i Mikanović

90‘ Igrat će se najmanje devet minuta sudačke nadoknade

90‘ Istra pritišće u završnici, udarac Matheusa je blokirao Prpić

85‘ Pucao je Livaja s 20-tak metara, jako blizu vratnice

83‘ Crveni karton za Istru! Blagojević je prvo s leđa povukao za dres Pukštasa u punom sprintu, a onda je i loptu svom snagom demonstrativno napucao. Dobio je za to dva žuta kartona i crveni. Žuti karton je dobio i Erceg u nastavku zbog prigovora

82‘ Žuti za Sigura, bio je primoran prekršajem zaustaviti napad Istre

80‘ Većinu dima je vjetar odnio, pa je utakmica nastavljena

75‘ Utakmica je zaustavljena zbog velike bakljade na sjevernoj tribini

75‘ Kalik i Kleinheisler ulaze, izlaze Krovinović i Sahiti

69‘ Ponovno Dajaku radi probleme Istri, ovaj put je njegov ubačaj za metu imao Livaju, ali je bio malo prejak

62‘ Na Poljudu je 18267 gledatelja

59‘ Mijenja Tramezzani. Ušli su Vuk i Lisica, a izašli Lawal i Kadušić.

57‘ Velika prilika za Istru, ubačaj s lijeve stane je pronašao potpuno samog Ercega na pet metara ispred gola. Srećom po Hajduk, nije Erceg dobro zahvatio loptu

55‘ Livaja je glavom namjestio loptu Diallu na šut, ali udarac je neprecizan

48‘ Gol! Hajduk vodi 1:0! Odmah je Dajaku stvorio ogromne probleme po lijevoj strani za Istru, njegov ubačaj je spretno u mrežu pospremio Krovinović!

46‘ Počelo je drugo poluvrijeme. S hajdukovcima je na travnjak istrčao i Dajaku, zamijenio je Brekala

45+2‘ Kraj prvog poluvremena. Hajduk nije puno pokazao u prvom poluvremenu, uz to, Uremović je zbog ozljede bio primoran napustiti igru već u 20. minuti

45‘ Igrat će se najmanje dvije minute sudačke nadoknade u prvom poluvremenu

45‘ Kadušić i Blagojević su završili na travnjaku, ali su se ubrzo pridigli

42‘ Pukštas se u potpunosti ispružio u petercu da pokuša doći do lopte koju mu je Mikanović uputio, ali je bio za koji milimetar prekratak

37‘ Erceg je zabio, ali gol je poništen zbog debelog zaleđa.

34‘ Velika prilika za Hajduk, pronašao je Livaja Pukštasa koji je utrčao u šesnaesterac, ali je njegov udarac blokiran

28‘ Lijepa sada prilika Hajduka, Livaja je odigrao za Brekala koji je lijepo pronašao Krovinovića. Očistila je obrana Istre loptu ispred Krovinovića, svejedno, označeno je zaleđe

25‘ Žuti za Kadušića, srušio je Dialla

23‘ Solidna reakcija Prpića, zaustavio je prodor Istre

20‘ U igri je Prpić umjesto Uremovića

18‘ Hajduk privremeno igra s desetoricom, situacija s Uremovićem ne izgleda dobro

16‘ Uremović je ostao ležati na travnjaku u protivničkom šesnaestercu, drži se za koljeno

12‘ Oštar ubačaj Mikanovića s desne strane nakon brzog izlaska Hajduka, ali Majkić je loptu boksao u korner

9‘ Bez većih uzbuđenja na terenu na početku susreta

8‘ Zaustavljena je igra na trenutak, završio je Valinčić na travnjaku nakon duela s Diallom, ali je utakmica ubrzo nastavljena.

1‘ Utakmica je počela. Kiša i dalje neumoljivo pada, ipak, Poljud je lijepo popunjen