Hajdukobala bjelokosti

Čudesna priča Hajdukovog stranca, počelo je još 2014. i odmah završilo; Deset godina kasnije dobio je novu priliku

Piše P. S.
23. ožujka 2024. - 19:38

Obala Bjelokosti i Benin odigrali su neodlučeno, 2:2.  Poveo je Benin golom Olaitana u osmoj minuti, potom je Gradel u 29. izjednačio na 1:1. Opet je zabio Olaitan za 1:2 u 51. da bi u 69. minuti Diakite zabio za konačnih 2:2.

Sasvim bezvezna vijest za čitatelje Slobodne Dalmacije da nije jednog intrigantnog detalja. Hajdukovac Ismael Diallo odigrao je svih 90 minuta.

- Pa šta - mogao bi netko nešto reći.

Bio bi to još jedan sasvim bezvezan podatak da nije ove statistike. Naime, Diallo je za Obalu Bjelokosti debitirao još 2014. godine protiv Južnoafričke Republike  odigrao je tada 90 minuta. I to je to. Od 2014. 23. ožujka 2024. ni sekunde više. Godine su prolazile za reprezentaciju Obale Bjelokosti, a Diallo nije ni mrvicu dobio, makar je znao sjediti na klupi. No, nikako da uđe.

Evo sad jest, makar u prijateljskom ogledu s Beninom, ali igrao je, i to cijelu utakmicu.

26. travanj 2024 20:43