Jakirović jedva spasio glavu, neuvjerljivi Dinamo uzeo bodove u Puli, Modri stigli na ‘minus 4‘

Piše HINA
27. siječnja 2024. - 19:17

U drugom subotnjem susretu 20. kola HNL-a nogometaši Dinama su u Puli s minimalnih 1-0 (1-0) svladali pretposljednju na ljestvici Istru 1961.

Jedini pogodak aktualni hrvatski prvak postigao je u 36. minuti, strijelac je bio Mauro Perković koji je tako bio koban po svoj matični klub. Dinamo je i dalje treći na ljestvici, ima četiri boda manje od vodećeg Hajduka i jedan manje od Rijeke. Istra 1961 je ostala pretposljednja.

Premda je Dinamo dominirao tijekom prvog poluvremena, prednjačio u posjedu i preselio igru na domaću polovicu, Istra 1961 je lakoćom odbijala sve gostujuće neopasne napade.

Prvu pravu akciju Dinamo je složio u 36. minuti te je ona i rezultirala pogotkom. Ristovski je poslao odličan ubačaj u domaći šesnaesterac, a natrčali Perković je glavom zakucao loptu u mrežu za 1-0. Time je 20-godišnji Perković postigao pogodak svom matičnom klubu jer je ovaj igrač rođen u Puli dres Istre 1961 nosio od 2020. do 2023. godine.

Igra Dinama kao i kroz veliki dio aktualne sezone nije bila dojmljiva, no gosti iz Zagreba potom su rutinski čuvali minimalnu prednost jer je Istra 1961 bila posve nemoćna u napadačkim akcijama. Moguće kako je razlog tome bilo neigranje Ante Ercega, najboljeg napadača domaćina.

Šansu za 2-0 Dinamo je imao u 63. minuti, ali su se tada u napadu spetljali Hoxha i Petković. Istra 1961 je po prvi puta na susretu zaprijetila u 70. minuti. Pucao je Ekong, ali je lopta otišla pored vrata.

U završnici utakmice igralo se otvoreno jer je napokon Istra 1961 odlučila krenuti po pogodak, ali pretjerane opasnosti nisu stvorene u šesnaestercima te je ogled okončan gostujućim slavljem 1-0. Najbolju šansu domaćin je imao u 94. minuti kada je pucao Vuk, ali su novi šok za Dinamo spriječili vratar Zagorac i Ristovski.

U prvom subotnjem ogledu 20. kola HNL-a igrači Osijeka su pred svojim navijačima dobili Rudeš s 2-0 (2-0). Oba pogotka Osijek je postigao u prvom poluvremenu. Prvi gol dao je Kristijan Lovrić u 14. minuti, dok je u 26. Ramon Mierez, uz pomoć gostujućeg igrača Matea Pavlovića, bio strijelac za 2-0.

Rudeš je i dalje uvjerljivo posljednji te ima čak 14 bodova manje od pretposljednje Istre 1961. Osijek je ostao na četvrtom mjestu te ima 30 bodova. Tri više od pete Gorice, a sedam manje od Dinama koji je na trećoj poziciji.

U nedjelju će se odigrati posljednje dvije utakmice 20. kola. Od 15 sati igraju Gorica i Lokomotiva, dok je u 17.45 sati na rasporedu derbi na Poljudu Hajduka i Rijeke.

26. travanj 2024 08:13