Više od sportamakarski polumaraton

Senzacija pod Biokovom, poznata hrvatska glumica Ecija Ojdanić treća, evo za koliko je pretrčala 21,1 kilometar

Piše Sport SD
29. listopada 2023. - 15:29

Kenijci Hillary Kiptum Maiyo Kimaiyo i Ronah Nyaboke Nyabochoa apsolutni su pobjednici drugog izdanja Apfel Arena Makarska Half Marathona održanog danas u Makarskoj, Tučepima i Podgori.

Hillary Kiptum Maiyo Kimaiyo istrčao je 21 kilometar i 98 metara dugu stazu za 1 sat, 6 minuta i 38 sekundi. Drugi je bio njegov sunarodnjak Benard Kipkorir Koros (1:07:52), a treći također Kenijac Albert Kipkorir Tonui (1:09:08). Najbrži Hrvat bio je Ivan Dračar s 1:12:55, a nakon njega je u cilj stigao hrvatski prvak u maratonu Andrej Hladnik (1:13:17).

Sestre treće

Kod dama, najbržoj Ronah Nyaboke Nyabochoa trebalo je 1:18:11 da se nagleda ljepota Makarske rivijere i uđe u cilj ispred Apfel Arene. Druga je bila također Kenijka, Rabecca Chepkwemoi (1:19:01) dok su treće s identičnim vremenom bile Nataša Šustić i Nikolina Šustić Stanković (1:23:33). Iza njih je u cilj ušla Kenijka Ruth Nundu Mbatha (1:28:14).

Full Time Running Team iz Splita najbrža je štafeta. U cilj su Ivo Katušić, Mario Kalpić, i Marinko Čubrilo ušli s 1:19:21. Najbrža ženska štafeta bila je ona Hajdukova. Atletski klub Hajduk u cilj je ušao s rezultatom 1:56:36, a štafetu su činili Katija Kovačević, Nina Carev i Lana Radić.

Glumica Ecija Ojdanić prolazi ciljem

Ivo Ravlic/Cropix

Zanimljivo je da je treće mjesto u svojoj kategoriji osvojila naša glumica i strastvena trkačica Ecija Ojdanić. Ecija je 21,1 kilometar od Apfel Arene preko cijele Makarske, Tučepa i Podgore te natrag istrčala za 1:45:51. Ispred nje su u kategorije brže bile samo Helena Gleđa (1:40:10) i Katarina Kokan (1:44:58).

Reprezentacija

Na polumaratonskoj utrci u Makarskoj, također zanimljivo, našla se tako gotovo cijela hrvatska reprezentacija u ultramaratonu, koja već za tri dana kreće na Svjetsko prvenstvo u Indiji.

U utrci na 5 kilometara pobjednik je bio Zaim Šuman iz Goražda (0:17:23). Vinko Kodžoman, član TK Split bio je drugi s 0:17:34, dok je treći bio Nikola Vekić (0:18:07). Najbrža žena na 5 kilometara bila je Anamari Bešker (0:21:54), drugoplasirana je bila Anđela Barać iz AK Imotski (0:21:57), a trećeplasirana Poljakinja Ewelina Janiszewska (0:22:01).

U predigri utrka na 5 kilometara i današnje glavne na 21,1 kilometar bile su i dječje utrke. Ukupno je u okviru drugog Apfel Arena Makarska Marathona kroz cilj prošlo više od 1000 trkača, djece i odraslih, iz Sjeverne Amerike, Afrike, Azije i Europe. Organizator je bio Udruga SportAP iz Makarske.

27. travanj 2024 14:34