Vaterpoloovo su nam suparnici

Čudo u Dohi, nakon što je Hrvatska srušila Srbiju stigla nevjerojatna vijest, to nismo očekivali

Piše Sport SD
13. veljače 2024. - 20:04

Druga utakmica četvrtfinala na Svjetskom prvenstvu između Mađarske i Francuske ponudila je pravu senzaciju! Nakon što je Hrvatska slavila nad Srbijom (15:13), već smo svi u polufinalu vidjeli naše stare znalce - Mađare.

Kad ono, Francuzi su izborili polufinale Svjetskog prvenstva 11:10 pobjedom nad favoriziranim svjetskim prvacima. Ulaznica za najbolje četiri u Dohi je stigla u posljednjim trenucima susreta.

Iako je Mađarska imala 7:3 na poluvremenu, Francuzi su u iduće dvije četvrtine napravili 3:1, a zatim i 5:2, tako i proslavili sjajan i neočekivan podvig.

Dakle, za Hrvatsku će to ipak biti Francuska. Velikom većinom zaslugom Thomasa Vernouxa, koji je presudnim pogotkom odveo naciju među četiri najbolje reprezentacije svijeta.