Teniswta tour

Čarobni tjedan Camile Giorgi u Montrealu: mnogima je bilo drago što je napokon okrunila karijeru nakon mnogo patnji koje je prošla u životu

17. kolovoza 2021. - 10:16

Neočekivani trijumf Camile Giorgi u Montrealu na WTA 1000 turniru još je jedna potvrda fenomenalnog sportskog ljeta za Italiju. Nogometaši su prvaci Europe, na Olimpijskim igrama u Tokiju ta je zemlja osvojila rekordnih 40 medalja uz senzacionalna zlata u skoku u vis, 100 metara i štafeti 4x100, a u tenisu je Matteo Berrettini igrao finale Wimbledona, čudo od djeteta Jannik Sinner osvojio je Washington i sada je Giorgi došla do najvećeg naslova u karijeri.

Iako Talijanka nije “no name” igračica i već je dugo na WTA Touru, njezin čarobni tjedan u Kanadi veliko je iznenađenje. Prije tog turnira bila je 71. na listi sa samo dva osvojena turnira u karijeri i jednim četvrtfinalom Grand Slama (Wimbledon 2018.), a u kategoriji 1000 nikada nije igrala dalje od osmine finala.