Strani nogometelanga tragičar

Drugoligaš šokirao United na Old Traffordu: Crveni vragovi ispali iz FA kupa nakon jedanaesteraca

5. veljače 2022. - 08:37

Gigant Manchester United je iznenađujuće ispao u šesnaestini finala engleskog FA kupa izgubivši na jedanaesterce 8-9 (1-1)  od drugoligaša Middlesbrougha.

Rekordni osvajači FA kupa doživjeli su neočekivani debakl u utakmici u kojoj su bili veliki favoriti, a prije početka meča odana je počast žrtvama Minhenske tragedije iz 1958. godine, kada je United u zrakoplovnoj nesreći izgubio pola momčadi. Ništa nije ukazivalo da će United vjerojatno izgubiti i posljednju priliku za osvajanje trofeja ove godine.

Nakon regularnog vremena i produžetka bilo je 1-1, a United je imao čak 30 udaraca od čega 9 u okvir vrata, Crveni vragovi su imali noćnu moru pred golom.Cristiano Ronaldo je promašio jedanaesterac u 20. minuti, a Jadon Sancho je pet minuta kasnije doveo United u vodstvo. Go...

10. svibanj 2024 08:02