Rukometeuropsko prvenstvo

Veliko iznenađenje u Koldingu: hrvatske rukometašice u oslabljenom sastavu iznenadile favorizirane Mađarice

4. prosinca 2020. - 20:39

Oslabljenim hrvatskim rukometašicama malo je tko davao velike izglede na Europskom prvenstvu u Danskoj, a one su već u prvom nastupu iznenadile! U Koldingu su pobijedile favoriziranu Mađarsku i odjednom došle u situaciju ne samo proći u drugi krug, već i na tom putu prenijeti par bodova.

Vrijedan trijumf Hrvatice su izborile serijom 5:0 između 47. i 58. minute. Mađarice su vodile 19:18, no sve češće spuštanje lopti na crtu raspoloženoj Ani Debelić počelo je davati rezultat našoj vrsti. Njezina dva vezana gola odvela su nas na 21:19, nakon čega je mađarski izbornik pozvao minutu odmora. Uzalud. Mađarice su previše griješile u napadu, Pijević je spojila par važnih obrana i tu se utakmica prelomila. Blažević je digla na plus tri, a onda je Ježić dvije i pol minute prije kraja golom za...

02. svibanj 2024 00:00