Ostalodvoranski miting

Olimpijski pobjednik Marcell Jacobs slavio u prvom nastupu nakon Tokija, Šveđanin Armand Duplantis također pobijedio

4. veljače 2022. - 22:28

Olimpijski prvak na 100 metara Talijan Marcell Jacobs imao je svoje prvo natjecanje nakon zlatne medalje u Tokiju, pobijedivši na 60 metara na dvoranskom atletskom mitingu u Berlinu u petak, dok je Šveđaninu Armandu Duplantisu za dlaku izmakao svjetski rekord.

Olimpijski prvak u skoku s motkom Duplantis nije uspio u tri pokušaja preskočiti 6.19 metara, čime bi popravio vlastiti svjetski rekord (6.18). Duplantis je slavio s 6.03 metara.

- Stvarno mi se svidio moj drugi pokušaj jer sam se osjećao kao da sam preskočio visinu svjetskog rekorda - rekao je 22-godišnji Šveđanin.

Jacobs je pobijedio na 60 metara s vremenom od od 6.51 sekundi i to više od pet mjeseci nakon svojih olimpijskih podviga - zlatnih medalja na 100 metara i 4x100 metara, koje su zapanjili svijet.Jacobs je u zav...

05. svibanj 2024 22:18