Ostaloostaje vodeći

Kobayashiju pobjeda u rumunjskom Rasnovu nakon diskvalifikacije Graneruda: Norvežanin je imao najbolji rezultat, ali i neispravnu opremu

19. veljače 2021. - 17:58

Japanski skijaš-skakač Ryoyu Kobayashi pobijedio je na natjecanju Svjetskog kupa u rumunjskom Rasnovu.

Kobayashi je proglašen pobjednikom sat vremena nakon završetka natjecanja jer je uslijedila diskvalifikacija Norvežanina Halvora Egnera Graneruda, koji je imao najviše bodova i činilo se da će 12. pobjedom u sezoni osvojiti veliki kristalni globus.

No, kontrolori su pronašli nepravilnosti u opremi Graneruda, koji uvjerljivo vodi u ukupnom poretku s 1544 boda ispred Nijemca Markusa Eisenbichlera (1018) i Stocha (944).

U Svjetskom kupu šestje  natjecanja prije kraja, ako se ne otkaže natjecanja na norveškim skakaonicama.

U Rasnovu je drugo mjesto osvojio Poljak Kamil Stoch, a treće Nijemac Karl Geiger.

04. svibanj 2024 22:44