Ostaloledeni princ

Dvostruki olimpijski prvak Japanac Yuzuru Hanyu prekida karijeru: ‘Sljedeću fazu svoje klizačke karijere vidim kao početak‘

19. srpnja 2022. - 17:22

Japanac Yuzuru Hanyu, dvostruki olimpijski prvak u umjetničkom klizanju čiji je pokušaj da osvoji treće zlato završio četvrtim mjestom na Igrama u Pekingu u veljači, rekao je u utorak da će postati profesionalac i povući se s natjecanja.

Čuveni klizač, čija je odlučnost bila legendarna, postao je prvi čovjek u više od pola stoljeća koji je uzastopno osvojio olimpijsko zlato u PyeongChangu 2018. i to dok je klizao na ozlijeđenom gležnju,te uzimao lijekove protiv bolova da izdrži.

Hanyu se smatra jednim od najboljih klizača svih vremena, ima dvije pobjede na svjetskom prvenstvu, četiri finala Grand Prixa i šest pobjeda na nacionalnom prvenstvu Japana, osim dva olimpijska zlata.

Objavljujući to na konferenciji za novinare u Tokiju, 27-godišnjak je međutim rekao da