Košarkažganec se istaknuo

Split u dramatičnoj završnici svladao Goricu i ostao na istom broju bodova kao i vodeći Zadar

25. ožujka 2022. - 21:00

Košarkaši Splita u uzbudljivoj su završnici došli do gostujuće pobjede nad Goricom u HT Premijer ligi, premda su većinu utakmice bili u zaostatku „žuti“ su na kraju slavili s 93:91. Tri minute prije kraja Split je poveo prvi put nakon početnih 11:8, Barič je položio za 84:82. No, Gorica je košem i izborenim faulom Cinca manje od dvije minute prije kraja preokrenula na 86:84. Shorter je 40 sekundi do kraja pogodio tricu za 88:89, na drugoj strani odgovorio je košem i faulom Kapusta za 91:89.

U sljedećem napadu Shorter je promašio, no ključan je bio skok Žganeca, koji je pogodio za izjednačenje i izborio prekršaj. Pogodio je Žganec i dodatno bacanje i 91:92, a Gorica je imala 12 sekundi da zabije za pobjedu. No, Kapusta nije uspio u prodoru, „žuti“ su uhvatili loptu, domaći...

07. svibanj 2024 16:37