Hajduk23. kolo hnl-a

Livaja načeo Rudeš, Dajaku potvrdio pobjedu sa ‘zvukom sirene‘, spašavali Lučić i vratnica, Žaper iznesen na nosilima

Piše I. R.
17. veljače 2024. - 19:13

Hajduk je pobijedio Rudeš s 2:0 u 23. kolu SuperSport HNL-a. Za vrijednu pobjedu Bijelih zabili su Marko Livaja u 48. i Leon Dajaku u 97. minuti. Dugo su hajdukovci lomili žilave domaćine, puno su prilika popustili. Izdržao je Rudeš prvo poluvrijeme, ali u nastavku nisu. Na koncu je i sreća pomazila Bijele jer je Petković uzdrmao vratnicu pred kraj susreta, a Lučić je prije toga spasio dvjema sjajnim obranama. Dajaku je u sudačkoj nadoknadi iz kontranapada potvrdio da tri boda ipak idu u Split.

Tijek susreta pratite ovdje.

Uživo

90‘+8‘ Kraj utakmice

90‘+7‘ GOL! Dajaku je nakon driblinga pogodio za potvrdu pobjede nad Rudešom! Bljesnula je kontra Bijelih, a Dajaku je zabio nakon samo 15 minuta u igri

Goran Mehkek/Cropix

90‘+5‘ Zamalo šok! Petković je prošao pokraj Odjidje, snažno pucao, ali pogodio je spoj vratnica i grede, sreća se osmjehnula Hajduku

90‘+4‘ Babić je dobio žuti karton nakon što je povukao Dajakua za dres

90‘ Igrat će se čak sedam minuta sudačke nadoknade

87‘ Kakav peh! Žaper se, čini se, teško ozlijedio. Zamijenit će ga Odjidja-Ofoe

85‘ Lučić spašava! Vukmanović je odapeo s 20 metara, obranio je Lučić, a lopta se odbila do Petkovića koji je pokušao glavom, ali i na to je spreman Hajdukov vratar

82‘ Iz igre će Sahiti, umjesto njega ulazi Dajaku

80‘ Pokušao je i Kleinheisler, ali slab je to udarac

77‘ Nova bakljada Torcide uz prigodnu poruku. Dim se, srećom, brzo razilazi

74‘ ‘Hokejaška‘ izmjena u Rudešu, izlaze Doležal, Krušlin i Mašala, a ulaze Babić, Pavković i Petković.

71‘ Dvostruka promjena kod Bijelih, iz igre će Krovinović i Kalik, a ulaze Žaper i Kleinheisler.

70‘ Potegnuo je Brekalo s ruba šesnaesterca, ali spreman na to je Marković

68‘ Neoprezno je Brekalo vratio prema Lučiću, ali stigao je ipak izbiti Hajdukov vratar

63‘ Na tribinama u Kranjčevićevoj je službeno 4.449 gledatelja

59‘ Promjena kod domaćih, izašli su Topić i Ćorić, a ušli Grezda i Latković.

59‘ Livaja je ovaj put pronašao Kalika, ali njegov pokušaj otišao je preko gola.

54‘ Pukštas je pobjegao svom čuvaru, ali pokušaj dodavanja prema Livaji je blokiran, bit će korner

50‘ Požutio je Srbljinović zbog preoštrog prekršaja

48‘ GOL! Livaja je zabio glavom nakon ubačaja Kalika. Izvrtio je veznjak svog čuvara, ubacio za Livaju koji u takvim situacijama ne promašuje

46‘ Krenulo je drugo poluvrijeme, nema promjena u sastavima

45‘+4‘ Kraj prvog dijela. Pred kraj je zaiskrilo između Kalika i Markovića. Rudeš je nekako ‘preživio‘ poluvrijeme

45‘+3‘ Još jedna prilika za Hajduk. Pucao je Livaja, pokušaj je odbije, a onda Šarlija promašuje prazan gol

45‘ Pukštas je pogodio nakon ubačaja Brekala, ali javio se VAR i poništio pogodak zbog zaleđa

36‘ Gotovo ništa nismo vidjeli od Rudeša. Hajduk niže prilike, a domaći jedva čekaju kraj prvog dijela

34‘ Prvi žuti karton na utakmici. Zaradio ga je Rudešov Šehić zbog prigovora

31‘ Nova krasna akcija Hajduka. Brekalo je proigrao Sahitija, a ovaj ubacio na Livaju koji glavom puca malo pored vrata

29‘ Livaja je u petercu petom tražio Brekala, ali ga nije pronašao

27‘ Evo i domaćih. Zaprijetio je Doležal, Lučić nesigurno odbio u korner

23‘ Pokušao je Livaja s ruba kaznenog prostora, no bilo je to preslabo za Markovića

21‘ Livaja je ‘izbacio‘ Pukštasa jedan na jedan s Markovićem, mladi hajdukovac ga je prebacio, ali blokirali su braniči Rudeša

17‘ Još jedna prilika za Hajduk. Sahiti je pronašao Kalika koji s pet metara promašuje gol

13‘ Nižu se prilike, gol visi u zraku. Pukštas je uposlio Livaju koji je tukao snažno, ali Marković je obranio

11‘ Jurnuli su Bijeli u kontru, Sahiti je pronašao Livaju koji nije dobro zahvatio loptu i pokušaj je otišao daleko preko vrata

9‘ Dobra akcija Hajduka, Sahiti je pronašao Livaju, no njegov udarac obranio je Marković. Ne bi vrijedilo ni da je pogodio, označeno je zaleđe