Hajduk‘vjetar u leđa‘

Pogledajte jedan od ključnih trenutaka Hajdukove uspješne polusezone, preokret Bijelih u zadnjim minutama na Maksimiru

Piše Sport SD
31. prosinca 2023. - 22:43

- Ja sam prvi koji je Hajduku dao vjetar u leđa penalom promašenim na Maksimiru. Nakon toga su ušli u pozitivan niz. Euforija ih vodi i drži tamo gdje jesu. Jako dobra ekipa, puno su se pojačali... sredinom ovog mjeseca izjavio je Bruno Petković.

A ako okrenemo film na početak sezone domaćeg prvenstva, možemo se složiti s napadačem "modrih".

Bila je 65. minuta na Maksimiru u prvom kolu SuperSport HNL-a između Dinama i Hajduka. Domaćini su vodili s 1:0, a Petković se spremao izvesti kazneni udarac. Nakon izgubljenog Superkupa, činilo se da ni prvenstveni start neće biti dobar za "bijele".

No, onda se dogodio spomenuti trenutak koji je splitskoj momčadi dao "vjetar u leđa". Ivan Lučić je obranio jedanaesterac, a Hajduk je zatim preokrenuo golovima Marka Livaje i Rokasa Pukštasa za slavlje u prvom derbiju sezone.