Hajdukpobjeda na poljudu

Kadeti Hajduka uvjerljivi u polufinalu Kupa, u bitku za trofej kontra Lokomotive

Piše Sport SD
19. travnja 2024. - 06:54

Kadeti Hajduka plasirali su se u finale Hrvatskog nogometnog kupa nakon uvjerljive pobjede od 7:0 protiv Adriatica. Momčad trenera Luke Vučka odlično je ušla u utakmicu i već nakon šest minuta vodila s 2:0 - javlja Hajduk.hr.

Prvi gol postignut je nakon kornera koji je s desne strane izveo Sebastijan Kajtazi, a loptu je sa same gol linije u vlastitu mrežu ubacio Marin Damić. Nekoliko minuta kasnije Bijeli su uigranom akcijom izbacili na desnom boku usamljenog Bruna Durdova, koji je milimetarski precizno provukao loptu između prve vratnice i noge gostujućeg vratara. Dmytro Zudin je nakon ubačaja s desne strane lijepim udarcem iz prve u 22. minuti pogodio suprotni kut za 3:0.

Četvrti pogodak s bijele točke u minuti je postigao Roko Vojvodić, a konačnih 5:0 u prvom dijelu postavio je Teodor Kralevski udarcem glavom s prve vratnice, nakon još jednog kornera s desne strane.

Vrlo lijepu akciju kadeti Hajduka odigrali su kod šestog pogotka u 62. minuti. Vojvodić se pod faulom oslobodio svog čuvara i dugom dijagonalom idealno pronašao slobodnog Davora Bistru, koji iskosa s desne strane prizemnom loptom pronalazi put do mreže. I sedmi gol Hajduka bio je vrlo lijep, nakon ubačaja s lijeve strane odlično je reagirao Duje Pranić i iz voleja pogodio suprotni kut.

Protivnik Hajduka u finalu bit će momčad Lokomotive koja je ranije u Puli pobijedila Istru 1961 s 1:0.

KADETI: Hajduk – Adriatic 7:0 (5:0)

Završnica HNK – kadeti 1/2 F

Stadion: Poljud

Sudac: Ante Terzić (Split)

Strijelci: 1:0 Damić (3-ag), 2:0 Durdov (6), 3:0 Zudin (22), 4:0 Vojvodić (38), 5:0 Kralevski (44), 6:0 Bistre (62), 7:0 Pranić (66).

Hajduk: Bosančić (od 46. Pocrnjić), Hrastović (od 46. Čular), Kralevski, Mlačić, Milišić (od 46. Burić), Vojvodić, Matić (od 46. Perko), Kajtazi (od 46. Bistre), Ora, Zudin (od 46. Pranić), Durdov (od 46. Mišura).

01. svibanj 2024 18:38