Strani nogometgledaj i plači

Gol bivšeg hajdukovca nije bio dovoljan za ostanak u ligi, VAR zakazao, odvijala se prava drama

Piše Sport SD
29. svibnja 2024. - 06:56

Nakon samo jedne sezone u drugoligaškom društvu, Wehen Wiesbaden se vraća u treću ligu njemačkog nogometa.

Sinoć je odigrana uzvratna utakmica doigravanja za 2. Bundesligu, Wehen je ugostio Jahn Regensburg, gosti su slavili rezultatom 2:1 i izborili plasman u viši rang. Prva utakmica završila neriješeno 2:2. Za Wehen su igrala i dva bivša hajdukovca, Ivan Prtajin i Franko Kovačević.

Poveli su gosti pogocima Dominika Kothera (45+2.) i Konrada Fabera (47.), a Prtajin je golom u 81. minuti i donio nadu Wehenu za ostanak u ligi. Nekoliko minuta kasnije sporna situacija, Prtajin je pucao, a gostujući igrač rukom u šesnaestercu blokirao njegov udarac. Kazneni udarac nije dosuđen ni nakon VAR provjere.

Video pogledajte OVDJE.

Prtajin je odigrao odličnu sezonu u Wehenu, zabio je 13 golova u prvenstvu, dok se Kovačević četiri puta upisao u strijelce.