Hajdukanaliza utakmice

Hajdukov pobjednički mentalitet je presudio, ali Gattusu će predstavljati problem ono na što može jako malo utjecati

20. listopada 2024. - 18:52

Hajduk je nakon reprezentativne stanke iskoristio kikseve Rijeke i Dinama te na gostovanju kod Slaven Belupa došao do nove pobjede (2:0) i povećao prednost u odnosu na pratitelje na četiri boda.

U Koprivnici smo gledali jednu neobičnu utakmicu koja se može percipirati kao susret u kojem su Bijeli rutinski došli do pobjede, prvenstveno zbog lakoće kojom su zabili svoje golove i apsolutno besadržajnog drugog poluvremena u kojem su samo iskontrolirali to vodstvo. Ali s druge strane, Belupo je u prvih 15 minuta zabio dva gola koja su poništena i općenito dominirao u prvih pola sata dok su se igrači Gennara Gattusa pokušavali konsolidirati i preuzeti kontrolu nad utakmicom.

Može se reći da je Hajduk osvojio tri boda osvojena na račun onoga što se često naziva "pobjedničkim mentalitetom", što i nije daleko od istine. Ali u pozadini tog "klimavog" početka stoji ono što bi Gattusu u bliskoj budućnosti moglo predstavljati popriličan problem, jer će on sam jako malo moći utjecati na to.

20. listopad 2024 18:56