VaterpoloODLUKA PALA U ZADARSKOM VIŠNJIKU

Super je na kraju Jug Adriatic osiguranje, a ne splitski Jadran, Maro Joković MVP prvog izdanja!

20. studenog 2022. - 21:36
Vaterpolisti Jug Adriatic osiguranja, osvajači hrvatskog Super kupa (Maro Joković je MVP, trofej mu je uručio Ratko Rudić)

Jug AO – Jadran 14:11

ZADAR Bazen u Višnjiku. Gledatelja 400. Suci: Dragan Štampalija i Tomislav Copić (obojica iz Šibenika).

JUG ADRIATIC OSIGURANJE: Popadić (14 obrana), Burđelez, Fatović (2), Zvono, Joković (4), I. Vukojević, Biljaka (1), Lazić (2), Kržić (2), Kakaris (1), Grgurević (2), Žuvela, Jurišić, Mozara.

JADRAN SPLIT: Marcelić (7 obrana), Burić (1), Marinić Kragić (3), Čagalj, Butić (1), Pejković, Bukić, Tomasović, Delić (1), Dobud (2), Šetka (3), Dužević (1), Stričević, Zović.

Igrač više: Jug AO 10/5, Jadran 11/4

Peterci:: Jug AO 1/1, Jadran 1/1

Četvrtine: 3:5, 5:2, 3:2, 3:2

Osvojio je Jug Adriatic osiguranje novi trofej, podigao je Loren Fatović, njegov kapetan, pokal hrvatskog Super kupa. Prvi put se u hrvatskim bazenima odlučivalo o tom trofeju. Ovo je 31. sezona od samostalnosti. Kao što je na početku popisa prvaka Hrvatske i osvajača Kupa Hrvatske zagrebačka Mladost, tako će sad biti Jug kad je u pitanju Superkup.

Splitski Jadran, osvajač Kupa Hrvatske prošle sezone, bolje je otvorio utakmicu u zadarskom Višnjiku, Jugaši, aktualni prvaci, krajem druge četvrtine okrenuli su rezultat u svoju korist (8:7 rezultat nakon dvije četvrtine, pogodio je za to Konstantinos Kakaris dvije desetinke sekunde prije odmora), te stigli do prvog vodstva, koje nisu ispustili u nastavku utakmice.

Maro Joković je potpisao sjajne poteze, četiri puta je prevario Ivana Marcelića, asistirao suigračima, izborio igrača više... Njemu je Ratko Ruidć nakon bitke uručio pokal za najboljeg igrača utakmice. Jug dosta bolji od sredine druge četvrtine, kažnjavao je gotovo svaku grešku Jadrana..

Jugaši su dobili zadnja dva finala protiv Jadrana, prethodno finale domaćeg prvenstva, i to nakon što su izgubili prvo (Kup Hrvatske). Vjeko Kobešćak, jugov trener, super zadovoljan, ne otvaranjem, već zatvaranjem finala.

Tomislav Dumančić i Željan Konsuo, jugovi čelnici su u ime Hrvatskog vaterpolskog saveza dodijelili zlatne medalje i pobjednički pokal. Jug je stigao do svog 67. trofejja u povijesti.

Uskoro će bitka za novi trofej. Kup Hrvatske se dijeli 7. i 8. prosinca na Savi.