VaterpoloPRVA ‘B‘ LIGA

Galeb ‘šutio‘ u napadu više od 12 minuta. Bellevue još ‘gori‘, ali je nastavio svoj pobjednički niz, te pune dvije godine ne zna za poraz!

6. ožujka 2022. - 07:14
Pavo Ljepopio, vratar Bellevuea, zaustavio je 9 od 14 udaraca igrača Galeba MR u pobjedi 8:5 dubrovačkog prvo'be'ligašaTonči Vlašić

Bellevue je među sastavima sa stopostotnim učinkom u prva dva kola. Nakon domaće pobjede 16:11 protiv Opatije na startu nove sezone u Prvoj 'B' liigi u kojoj brani naslov pobjednika, u kojoj želi doći do petog uzastopnog, a šestog ukupno naslova, dobio je u Gružu i Galeb Makarsku rivijeru, i to s 8:5.

Poveo je 1:0, nakon izjednačenja gostiju nanizao je tri pogotka za vodstvo 4:1. Makarani su uzvratili istom mjerom te izjednačili na 4:4. Na odmor je sastav trenera Marka Ivekovića otišao s prednošću 5:4. Zatim, bez pogotka u trećoj četvrtini oba sastava. Galeb MR je post u napadu prekinuo nakon 12 minuta i 16 sekundi izjednačivši na 5:5, ali do kraja više nije uspio prevariti obranu Bellevuea. Domaćin je u napadu 'šutio' 13 minuta i 6 sekundi. Samo 13 sekundi nakon šestog pogotka, kojeg je postigao Zvonimir Miloglav, stigao je i do sedmog (Leo Bogdanović iz peterca, njegov treći pogodak), a pobjedu je potvrdio veteran Josef Hrošik.

Leo Bogdanović je bio prvi strijelac Bellevuea protiv Galeba MR s tri pogotka
Tonči Vlašić

Bellevue je 8:5 pobjedu protiv Galeba MR izborio igrajući u sastavu: Pavo Ljepopio (9 obrana), Tihomil Vranješ, Marko Puljić, Mauro Prkoča, Zvonimir Miloglav (1), Boris Ivaniš, Josef Hrošik (1), Emilio Tullio (1), Leo Bogdanović (3), Marko Buconić (1), Nikša Marković (1), Toni Rozić i Maro Banić. Uz trenera Marka Ivekovića na klupi je bio Nikola Sršen.

U 3. kolu Bellevue je gost POŠK-a 1937., koji je također ostvario dvije pobjede u prva dva kola, drugi dobivši Gusara u Gružu s 12:11.

Bellevue je zadnji poraz upisao 7. ožujka 2020. godine u Sisku od Siscie s 13:10 (5. kolo sezone 2020., koja je prekinuta zbog korone, nije odigrana do kraja, te je poništena). Prošle sezone je dubrovački prvo'be'ligaš obranio naslov bez greške, dobio svih deset utakmica na dva turnira. Na dan kad je u 2. kolu sezone 2022. dobio Galeb MR, subota, 5. ožujka, bez poraza je 728 dana. U ponedjeljak, 7. ožujka, 2022. godine, moći će se pohvaliti kako ne zna za poraz pune dvije godine.

01. svibanj 2024 14:21