VaterpoloPRVA ‘B‘ LIGA

Derbi hrvatskog juga, sudar Gusara i Bellevuea u Gružu, pobjedu odnio najuspješniji klub u povijesti natjecanja

7. prosinca 2023. - 00:22

Gusar – Bellevue 12:18

DUBROVNIK Bazen u Gružu. Gledatelja 100. Suci: Mato Miloslavić i Ivan Matijević. Delegat: Srđan Dragojević.

GUSAR: Ivio Bilić, Ivano Vlahović (2), Ivan Jurić, Jakov Cvjetković (1), Jure Jarak (3), Marin Tošić, Maroje Vidosaljević Vučić (1), Ivan Špetić (2), Dorian Raguž (2), Toni Sambrailo, Mario Šopar, Luka Ljepava, Luka Bjelopera (1), Trener: Ivo Begović, pomoćnik: Mateo Sentić.

BELLEVUE: Toni Rozić, Tiho Vranješ, Zvonimir Miloglav (5), Petar Pejić, Nikša Marković (1), Boris Ivaniš (1), Josef Hrošik (4), Emilio Tullio (1), Mateo Benussi, Marko Glavinić (2), Bruno Bobić (2), Nikola Bjelopera (1), Harun Kazagić (1). Trener: Marko Iveković, pomoćnici: Nikola Sršen i Leo Bogdanović.

Četvrtine: 1:4, 4:3, 3:6, 4:5.

Gusar je dobio na startu POŠK 1937. u Splitu s 19:17, ali nije to isto uspio protiv prvog susjeda, Bellevuea, najuspješnijeg kluba u povijesti Prve ‘B’ lige.

U Gružu su Gusar i Bellevue igrali odmah nakon euroligaške utakmice između Jug Adriatic osiguranja i Dinama iz Tbilisija. Dubrovački sastav je otvorio utakmice vodstvom 3:0. Pogađali su Josef Hrošik, Bruno Bobić i Zvonimir Miloglav. Luka Bjeopera je prekinuo niz Bellevue, koji je i na kraju prve četvrtine imao plus tri (strijelac Marko Glavinić), a sredinom druge plus pet (2:7).

Ipak, nije gotovo – Gusar niže tri pogotka te je na odmoru 5:7, međutim nakon treće četvrtine je opet plus pet (8:13) za Bellevue, koji je u četvrtoj četvrtini imao i osam pogodaka viška (10:18).

Prva ‘B‘ liga, 2. kolo: Gusar - Bellevue 12:18

Tonči Vlašić/

I ove sezone je deset klubova. Osim Bellevuea, Gusara i POŠK-a 1937. igraju još Siscia, Opatija LRH, Delfin, Galeb MR, Jadran Kostrena, Crikvenica i Pula. Utakmica 1. kola Bellevue – Delfin je odgođena. U 3. kolu Bellevue dočekuje Crikvenicu, a Gusar je gost Jadrana iz Kostrene.

Prošle sezone najbolji je bio Galeb MR, dok je Bellevue bio treći, a Gusar šesti.

27. travanj 2024 06:39