VaterpoloSUBOTNJE PRIJEPODNE

Bitka u Gružu za Ligu prvaka. Može li CN Barcelona nadmašiti hercegnovski Jadran M:tel?

14. rujna 2024. - 14:46

TURNIR U GRUŽU

ODIGRANO Četvrtak, 12. rujna, 1. kolo: Jug Adriatic osiguranje - Dinamo Bukurešt 15:8, Jadran M:tel (HN) - Banja Luka 35:3, petak, 13. rujna, 2. kolo: Jug Adriatic osiguranje - Jadran M:tel (HN) 12:14, CN Barcelona - Dinamo Bukurešt 18:12, subota, 14. rujna, 3. kolo: CN Barcelona - Banja Luka 33:4, Jadran M:tel (HN) – Dinamo Bukurešt 15:8.

Poredak: 1. Jadran M:tel Herceg Novi 9 bodova/3 utakmice (64:23), 2. CN Barcelona 6 bodova/2 utakmice (51:16), 3. Jug Adriatic osiguranje 3 boda/2 utakmice (27:22), 4. Dinamo Bukurešt bez boda/3 utakmice (28:48), 5. Banja Luka bez boda/2 utakmice (7:68).

JOŠ SE IMA IGRATI Subota, 14. rujna, 4. kolo, 18.30 sati: Jug Adriatic osiguranje – CN Barcelona, 20.30 sati: Banja Luka - Dinamo Bukurešt, nedjelja, 15. rujna, 5. kolo, 10.30 sati: Jadran M:tel (HN) – CN Barcelona, 12.30 sati: Jug Adriatic osiguranje – Banja Luka.

Televizija Arenasport izravno prenosi turnir iz Gruža.

Može li CN Barcelona nadmašiti hercegnovski Jadran M:tel? Ove subote nije bila riječ o želji Jug Adriatic osiguranja nakon što je u petak navečer izgubio od Jadrana M:tel, već o tome može li CN Barcelona postići protiv Banja Luke više pogodaka nego je to protiv uvjerljivo najslabijeg sastava skupine u Gružu, predstavnika BH, uspio crnogorski doprvak. Podsjetnik, na startu Jadran M:tel - Banja Luka 35:3.

Na poluvremenu je CN Barcelona bila uspješnija, postigla je pogodak više (Jadran M:tel – Banja Luka nakon druge četvrtine 17:1, a sad CN Barcelona – Banja Luka 18:3), i na kraju treće četvrtine je bila za pogodak uspješnija (27:3, a Jadran M:tel je nakon treće vodio s 26:3). Ali, u zadnjoj četvrtini samo 6:1 za CN Barcelonu, koja je tako Banja Luku svladala s 33:4.

Potom su igrali Jadran M:tel Herceg Novi i Dinamo Bukurešt. Sastav trenera Vlada Gojkovića nakon velike i super važne pobjede protiv Jug Adriatic osiguranja, 14:12, pobijedio je i doprvaka Rumunjske, i to istim rezultatom kojim ga je na startu turnira dobio domaćin, hrvatski doprvak, dakle, s 15:8.

Jadran M:tel je slobodan u 4. kolu, a u nedjelju ga čeka ogled protiv CN Barcelone, koja je večeras suparnik Jug Adriatic osiguranja. Sad o želji Jugaša. Njima nakon poraza od Jadrana M:tel treba pobjeda protiv španjolskog sastava s tri i više pogodaka razlike kako bi ostali u igri za prvo mjesto, a zatim pobjeda CN Barcelone protiv Jadrana M:tel, ali ne smije taj uspjeh biti tako uvjerljiv da u tom krugu, Jadran M:tel, CN Barcelona i Jug Adriatic osiguranje, španjolski sastav ima bolju pogodak razliku od hrvatskog doprvaka...

Dubrovčanin Jacob Merčep, koji igra za Dinamo Bukurešt, postigao je jedan pogodak u 8:15 porazu u 3. kolu od Jadrana M:tel.

CN Barcelona - Banja Luka 33:4