OstaloNOVE MEDALJE ZA PLIVAČKI KLUB JUG

Za povijest, A finale na 200 mješovito, Jugaši sa zlatom i srebrom, na kraju medalju uzela i štafeta!

20. srpnja 2024. - 19:36

Kako je bilo lijepo vidjeti pobjedničko postolje na 200 mješovito plivači. Juraj Barčot se popeo na najvišu stepenicu, a do njega, s desne strane, stao je Mario Šurković. Jugaši, dakle, prvi i drugi. Barčot je do svog drugog seniorskog zlata, a ukupno četvrtog (preostala dva je uzeo u svojoj, mlađe seniorskoj konkurenciji) stigao s vremenom 2:01.91, a što je samo stotinku sekunde sporije od državnog mlađe seniorskog rekorda Hrvatske kojeg je prije dvije godine isplivao Šurković, koji je još uvijek vlasnik i mlađe juniorskog rekorda Hrvatske. Šurković u A finalu državnog 2:03.04. Broncu je osvojio Filip Mujan iz splitskog Mornara, koji je za Šurkovićem zaostao 25 stotinki sekunde.

Barčot je mlađe seniorski i seniorski prvak Hrvatske na 200 i 400 mješovito.

Zatim, zadnje postolje trećeg, predzadnjeg dana državnog prvenstva. Na njemu Jugova štafeta 4 puta 100 slobodno, koja je s vremenom 3:26.24 osvojila broncu u sastavu Juraj Barčot, Vlaho Nenadić, Mario Šurković i Bruno Tošović. Štafeta Grdelina je uzela zlato (3:21.75), a zagrebačke Mladosti srebro (3:22.80).

Juraj Barčot (Jug)

Tonči Vlašić/

Mario Šurković (Jug)

Bruno Tošović (Jug)

Mlađa juniorka Lara Šurković je bila šesta u A finalu na 50 slobodno (27.80) u kojem je dvije godine starija od Jugašice, Meri Furdi iz Čakovečkog PK osvojila broncu s vremenom 27.03. Junior Vlaho Nenadić je u A finalu na 50 slobodno bio osmi (23.36), broncu je uzeo Hrvoje Tomić iz Grdelina, koji je godinu dana stariji od Vlaha, s vremenom 22.82.

I KPK je imao svoju predstavnicu u finalnom bloku, u A finalu. Mlađa juniorka Ana Franić (KPK) je osma na 100 leđno s vremenom 1:08.43.

Državno u 50-metarskom bazenu na Sveticama, u Zagrebu, završava u nedjelju, 21. srpnja.

Plivački klub Jug je pod vodstvom šefa struke Frane Ćirka osvojio do sad šest zlata, isto toliko srebrnih medalja, te tri bronce. KPK ima dva srebra i broncu.

07. rujan 2024 23:11