OstaloODIGRANE PRVE UTAKMICE 12. KOLA ŽUPANIJSKE MALONOGOMETNE LIGE

Prvi i drugi su ostali na svojim mjestima, treći i četvrti su zamijenili mjesta

8. veljače 2024. - 09:13

Odigrane su prve tri od ukupno pet utakmica 12. kola Prve županijske malonogometne lige, prvog kola drugog dijela. Vodeća Riva je s 3:2 dobila Omblu, koja je povela u 8. minuti pogotkom Josipa Nokovića. Potom preokret – Ivan Pranjić je izjednačio u 10. minuti, a minutu poslije, u 11., Maro Kalauz pogodio za vodstvo Rive, koje je trajalo do 15. minute kad je Ombla autogolom Mateja Nađa poravnala na 2:2. Taj rezultat je bio sve do predzadnje, 29. minute, kad je Maroje Bandur donio novu radost Rivi, osmu ove sezone (ima jedan remi i dva poraza).

U derbiju kola Čilipi su dobili Hajduk Mokošicu s 3:1, te su i dalje prvi pratitelji Rive, imaju bod zaostatka, i jedina momčad koja se u 2024. godini može pohvaliti sa stopostotnim učinkom – sve pobjede. Do četvrte u ovoj godini, a ukupno osme ove sezone, Čilipi su stigli pogocima Marka Trtomana u 5., Pera Opušića u 8. i Tonija Miljanovića u 15. minuti. Marin Zvono u 6. minuti je bio strijelac za Hajduk Mokošicu, koji je ostao na šest pobjeda, ovo mu je četvrti poraz, prvi nakon 11. studenog i poraza u 3. kolu od Lumbarde 3:4. Nakon što je otvorio sezonu s tri poraza, sva tri s pogotkom razlike, Hajduk Mokošica je nanizao šest pobjeda i neodlučan rezultat u 10. kolu (u prošlom, 11. kolu, bio je slobodan).

Pridvorje je sa 6:2 bilo bolje od Jadran Ljuta (Ivica Obad u 3., 9. i 27., Paulo Vukić u 19., te Baldo Cicijelj u 19. i 25. minuti su bili strijelci za Pridvorje, a za Jadran su pogađali Dominik Zglav u 11. i Domagoj Metković u 27. minuti). Aktualni prvak je zamijenio mjesta na tablici s Hajduk Mokošica, te je sad on treći.

U četvrtak, 8. veljače, igraju se dvije preostale utakmice: Lumbarda – Plat na Korčuli (19.30 sati), te Čibača – Dunave na Mljekari (19 sati). Slobodna je u ovom kolu Ponta.

Poredak: 1. Riva 25 bodova (43:24), 2. Čilipi 24 boda (39:26), 3. Pridvoreje 21 bod (65:37), 4. Hajduk Mokošica 19 bodova (38:31), 5. Lumbarda (utakmica manje) 15 bodova (29:26), 6. Ponta (utakmica manje) 15 bodova (33:33), 7. Čibača (utakmica manje) 12 bodova (31:34), 8. Ombla 11 bodova (39:38), 9. Plat (utakmica manje) 10 bodova (25:40), 10. Dunave (utakmica manje) 8 bodova (27:44), 11. Jadran Ljuta 4 boda (22:58).

Raspored 13. kola, subota, 10. veljače, Gruda, 17 sati: Hajduk Mokošica – Čibača, 18 sati: Dunave – Lumbarda, 19 sati: Plat – Pridvorje, 20 sati: Jadran Ljuta – Riva, te 21 sat: Ombla – Ponta. Čilipi su slobodni.

28. travanj 2024 19:36