OstaloFESTA U GOSPINOM POLJU

Od 1:2 do pobjede, opet su odbojkašice Dubrovnika bile super protiv Rijeke, i one su od danas Superliga!

21. travnja 2024. - 19:44

116 MINUTA DO SLAVLJA

Dubrovnik – Rijeka 3:2 (2-0)

DUBROVNIK Sportska dvorana u Gospinom polju. Gledatelja 750. Suci: Ksenija Jurković i Tajana Kramar Šandl.

DUBROVNIK: Mia Obradović, Lara Dežulović, Ana Prkačin, Manuela Karač, Matea Vuletić, Mia Vukas, Nika Mandić, Doris Buzolić, Julia Olivera Franco, Milica Đukić, Gabriela Stipanović, Iva Maslać, Laura Prkačin, Marija Kristić. Trener: Leonardo Barić, pomoćnici: Paulina Prkačin, Maja Ereš, Marina Radić.

RIJEKA: Josipa Grčević, Mara Štiglić, Natalia Tomić, Petra Brkičić, Lara Sluga, Lea Boban, Lana Francetić, Petra Gregorović, Tea Pavačić, Mia Volarić. Trener: Krešimir Jurić, pomoćnik: Igor Lovrinov.

Setovi: 25:14, 22:25, 24:26, 25:20, 15:12.

Prva utakmica: Rijeka - Dubrovnik 2:3 (25:23, 23:25, 23:25, 26:24, 13:15)

Dubrovnik je superligaš! Uspio je! Svladao je opet Rijeku s 3:2, te će iduće sezone igrati u najvećem rangu! Dubrovnik je TOP 10 hrvatske odbojke!

Otvaranje druge utakmice kvalifikacija je bilo sjajno, serijom 7:0 do 13:5, pa 16:7. Deset set lopti je osigurao Dubrovnik. Iskoristio je prvu – prvi set 25:14! U drugom setu je bilo 10:5 za Dubrovnik, ali je Rijeka serijom 6:0 povela. Doris Buzolić je izjednačila na 11:11, potom je Dubrovnik opet ulovio gošće (12:12), koje su imale i pet poena viška (12:17). Dubrovnik je uspio doći na poen zaostatka (20:21), ali je Rijeka znala sačuvati vodstvo, te izjednačiti na 1:1 u setovima.

U trećem setu 4:3 vodstvo Dubrovnika, pa 0:6 serija Rijeke, koja je vodila s 9:15 i 10:16. Dubrovnik je izjednačio na 16:16, potom na 17:17, pa s dva poena za redom na 19:19, uspio je od 20:24 doći do 24:24, ali iduća dva poena je uzela Rijeka, koja je povela 2:1 u setovima.

U četvrtom setu Dubrovnik je poveo s 11:9, potom 13:10, pa 20:16. Na kraju 25:20, te 2:2 u setovima. I kao u Rijeci odlučivao je peti set. Dubrovnik je opet u njemu bio za pet!

Dubrovačka ekipa je dobila 23 od 24 prvenstvena meča ove sezone, te slavi. Imala je veliku i bučnu podršku s tribina, župski bubnjari, limena glazba Komolac, rekordna posjeta ove sezone!

Sreći nema kraja!

Tooooo! - Dubrovnik je Superliga!

Tonči Vlašić/

Odbojkašice Dubrovnika uoči puta u Rijeku. Prvakinje druge lige čekaju kvalifikacije za najveći rang

21. travanj 2024 23:16