OstaloTRIJUMF U ‘GRADU SUNCA‘

Naše prvakinje izborile pobjedu u Trebinju, Ana Prkačin, Katarina Drobac i ostale napravile veliki korak prema europskoj Ligi prvaka!

3. listopada 2024. - 20:14

Odbojkašice zagrebačke Mladosti, aktualnih hrvatskih prvakinja, imaju protiv Gacko RD Swisslion, prvakinja BiH, prednost 3:1 uoči uzvrata, koji se igra idući tjedan u Zagrebu. Između te dvije utakmice za prolaz u najelitnije natjecanje, europsku Ligu prvakinja, najtrofejniji hrvatski klub dočekuju u subotu, na startu nove sezone prvenstva Hrvatske, odbojkašice Dubrovnika, povratnice u Superligu.

U Gospinom polju je Dubrovnik ovog četvrtka zamijenio s malonogometašima Squarea termin treninga, a sve kako bi mogao pratiti nastup Mladosti u izravnom televizijskom prijenosu iz dvorane Grada Sunca, u Trebinju, gdje prvakinje BiH igraju domaće europske utakmice. Leo Barić, trener dubrovačke ekipe, analizirao je već ‘milijun’ snimaka igara najbolje hrvatske ekipe, ali pratila se i ova, a sve kako bi se njegova ekipa pokazala protiv nje u lijepom svjetlu. Potvrdila, što je želja svih u dubrovačkom klubu, kako je Dubrovniku mjesto među najboljima.

U prvoj utakmici posljednjeg kruga kvalifikacija za ulazak u skupini europske Lige prvakinja za Mladost je igrala Ana Prkačin, kćer Kate i Nikše, bivšeg košarkaša i kapetana reprezentacije. Njena tetka Paulina je jedna od pomoćnika Barića na klupi Dubrovnika. Ana je igrala prvi, treći i četvrti set.

Ana Prkačin u dresu zagrebačke HAOK Mladost

Tonči Vlašić/

U redovima Mladosti je i Katarina Drobac, Konavoka, koja je ponikla u Gospinom polju, a koja je u Trebinju prvo nakratko u igru ušla u drugom setu, kojeg je Mladost dobila s 25:22, te izjednačila u setovima na 1:1. Potom je servirala u završnici trećeg seta, donijela vodstvo 24:21, a taj set su naše prvakinje također dobile s 25:22. U četvrtom setu je Drobac servirala za pobjedu. Mladost nije dobila taj poen, ali jest idući, te je mogla slaviti pobjedu (25:17).

Katarina Drobac u dresu zagrebačke HAOK Mladost

Prošle sezone su odbojkašice Gacko RD Swisslion i HAOK Mladost bile suparnice također u kvalifikacijama za europsku Ligu prvaka, ali poslije i u CEV-a kupu u kojem su nastavila natjecanje nakon ispadanja iz najelitnijeg natjecanja. U sva tri ogleda uspješnija je bila zagrebačka ekipa. Sad i u četvrtom, prvom ove sezone iako je izgubila prvi set u Trebinju s 19:25.

Već se zna, ako HAOK Mladost prođe, kako će igrati u skupini ‘A’ u kojoj su poljski Developres Rzesow, bugarski Maritza Plodviv, te super jaka talijanska ekipa, Cararo Imoco Conegliano.

Dubrovnik nakon gostovanja u Zagrebu, u Domu odbojke, dočekuje u 2. kolu domaće Superlige u subotu, 12. listopada, Don Bosco (20 sati).