OstaloSTOLNI TENIS

Maraton kod Marathona u Zagrebu, ali na kraju ništa nova kad je u pitanju Libertas Marinkolor

5. listopada 2024. - 19:50

Maraton je bio protiv Marathona u Zagrebu, ali na kraju ništa nova kad su u pitanju stolnotenisači Libertas Marinkolora. Pobjeda je tu, nova, trideset i treća prvenstvena u nizu. I dalje je zadnji poraz u HEP Hrvatskoj Super ligi, najvećem rangu, onaj upisan od varaždinskog StaRR-a u sezoni 2022./23., točnije, 19. studenog 2022. godine.

Nakon toga, u većini utakmica Libertas Marinkolor super uvjerljiv, ali nije da nije bilo ovakvih iskušenja za aktualnog prvaka. Zatim, zagrebački Marathon ima Roka Tošića, ima Alana Jalžabetića.., s druge strane Libertas Marinkolor ima kapetana Miha Simovića, koji se vraća nakon ozljede, te nije još sto posto spreman.

Redom, Tomislav Japec je s 3:0 svladao Jalžabetića, te donio vodstvo Libertas Marinkoloru nakon čega Tošić zaustavlja Filipa Čipina u meču u kojem samo prvi set nije zaključen s dva razlike (11:8, potom 9:11, te 13:11 i 14:12). Fran Mihaljević je iskoristio zatim priliku protiv Simovića, te je domaćin poveo s 2:1. Jalžabetić je namučio Čipina, ali nije uspio uzeti niti jedan set, te je ogled Tošić – Japec odlučivao. Japec je bio uspješniji – 2:3 (10:12, 4:11, 11:9, 6:11).

Libertas Marinkolor je u nedjelju, 6. listopada, gost Velike Gorice. Ove sezone ima 2/0. Na startu je dobio Split u Splitu s 3:0.

Ove sezone dubrovački klub lovi peti uzastopni naslov prvaka, a šesti ukupno.

05. listopad 2024 19:51