OstaloPRATIMO DRŽAVNO U 50-METARSKOM BAZENU

Juraj Barčot sjajan u A finalu, seniorski je prvak Hrvatske na 400 mješovito, a do nove medalje stigao je Vlaho Nenadić

19. srpnja 2024. - 18:38

Juraj Barčot je prijepodne uzeo zlato na 400 mješovito u svom, mlađe seniorskom uzrastu, te izborio A finale u kojem je išao još brže, te s vremenom 4:22.02 uzeo još jedan naslov državnog seniorskog prvaka. Dva Jugaša su bila u finalu, drugi, Bruno Tošović je zauzeo peto mjesto (4:54.67). Luka Čarapović (Vukovar) je doprvak s više od deset sekundi zaostatka za Barčotom (4:32.83), a treći je bio Marin Mogić (Mladost) s vremenom 4:34.47.

Junior Vlaho Nenadić je osvojio broncu, bio je treći u A finalu na 50 leptir  (24.64), a to je njegova već šesta medalja na prvenstvu (dva zlata, tri srebra i sad bronca). Mlađa juniorka Lara Šurković je osma u A finalu na 50 leptir, disciplini u kojoj je u svom uzrastu prijepodne osvojila broncu.

Plivački klub Jug ima sad četiri zlata, tri srebra i dvije bronce. Barčot dva zlata, Lara Šurković broncu, a Nenadić već spomenutih šest medalja.

Prvenstvo u zagrebačkim Sveticama završava u nedjelju, 21. srpnja.

07. rujan 2024 16:08