OstaloDVA ZLATA I SREBRO

Europski juniorski doprvak na 100 slobodno donio tri medalje Plivačkom klubu Jug prvog dana državnog u Zagrebu

18. srpnja 2024. - 19:22

Plivački klub Jug bogatiji je za tri medalje nakon prvog od četiri dana prvenstva Hrvatske u plivanju u 50-metarskom bazenu za seniore i seniorke, mlađe seniore i mlađe seniorke, juniore i juniorke, te mlađe juniore i mlađe juniorke, koje se održava u Zagrebu, u Bazenu na Sveticama. Sve tri je osvojio Vlaho Nenadić, aktualni juniorski doprvak Europe na 100 slobodno.

Nenadić je prijepodne s vremenom 50.31 doplivao do zlata na 100 slobodno u svom juniorskom uzrastu i u konkurenciji mlađih seniora s vremenom 50.31, te izborio nastup u seniorskom finalu u kojem je u poslijepodnevnom programu na prvenstvu u 50-metarskom bazenu osvojio srebro. U finalu je plivao 49.45, 13 stotinki sekunde zaostao za dvije godine starijim, 20-godišnjim Jerom Hribarom iz Grdelina. Bio je to ogled dva rekordera, Hribar je ove godine potpisao mlađe seniorski rekord Hrvatske (48.38), a Nenadić je nedavno na EP-u srebro uzeo s vremenom 48.80, a to je bio novi juniorski rekord Hrvatske.

Jug je u seniorskom finalu na 100 slobodno imao dva svoja plivača. 21-godišnji Mario Šurković je zauzeo na kraju šesto mjesto. Kvalificirao se s vremenom 50.50, a u finalu plivao 50.73.

Dubrovački klub je imao još dvoje svojih članova u TOP 10. Prijepodne je Andrej Stojanovski na 100 prsno bio deseti u mlađe seniorskoj konkurenciji s vremenom 1:07.43, a na 100 slobodno mlađa juniorka Lara Šurković zauzela je četvrto mjesto u svom uzrastu, 57 stotinki sekunde je ostala daleko od postolja (Laura Rakiđija iz Mladosti je osvojila broncu s vremenom 1:00.46). U juniorskoj konkurenciji Lara je na 100 slobodno zauzela osmo, a u mlađe seniorskoj konkurenciji deveto mjesto.