NogometŽUPANIJSKI KUP

Pukla petarda na stonskoj Batali u mreži domaćina nakon koje je poznat četvrti četvrtfinalist

3. ožujka 2024. - 08:39

Orebić je četvrti četvrtfinalist Županijskog kupa. Uspio je to županijski prvoligaš gostujućom pobjedom 5:0 kod SOŠK-a 1919. u Stonu, člana Druge županijske lige. Poveo je pogotkom Andra Farčića u 28. minuti, a u nastavku potvrdio uspjeh s tri pogotka Ante Kordića, koji je pogađao mrežu domaćina u 53., 63. i 68. minuti, dok je strijelac za vodstvo 4:0 bio Vladimir Ravlić u 65. minuti.

Prije Orebića četvrtfinale su izborili BŠK Zmaj 2:0 pobjedom kod kuće protiv Žrnova, zatim Župa dubrovačka, koja je na svom terenu također s 2:0 svladala Sokol iz Dubravke, te Ponikve, koje su na penale bile bolje od Faraona u Trpnju nakon što je poslije 90 minuta igre bilo 2:2.

U utorak, 5. ožujka, trebali bi igrati u Čilipima Konavljanin – GOŠK Dubrovnik 1919., u Opuzenu Neretvanac – Jadran Luka Ploče, te na Lastovu Omladinac – Hajduk 1932., a u srijedu, 13. ožujka, u Metkoviću ONK Metković – Neretva.

Ždrijebom će se odrediti parovi četvrtfinala s tim da se ne mogu ogledati sastavi iz iste skupine (BŠK Zmaj i pobjednik Omladinac - Hajduk 1932., Župa dubrovačka i pobjednik Konavljanin - GOŠK Dubrovnik 1919, Ponikve i Orebić, te pobjednici ogleda ONK Metković - Neretva i Neretvanac - Jadran Luka Ploče).

Naslov pobjednika brani Jadran Luka Ploče.

02. svibanj 2024 09:43