NogometDRUGA ŽUPANIJSKA LIGA

Matematički još nije gotovo, lider iduće kolo gost drugog, Ivan Pleština ušao i pogodio, tko je to za pet ovog proljeća?

18. travnja 2023. - 13:16

Faraon – Rat u Trpnju 0:3 u pogocima, takva je i raspodjela bodova, nula (ništa) domaćinu, sva tri gostu. Rat je pobjedu osigurao u nepunih jedanaest minuta utakmice, Stipo Paković je pogađao u 69. i 74., a Josip Mustapić u 78. minuti.

U Potomju Grk – Omladinac 0:2. Pet utakmica u nastavku, samo pobjede Lastovaca, a Grku ne ide ovog proljeća (dva remija i četiri poraza, a četiri je puta bio domaćin). Dva Davida su pogađala za Omladinac na Haštriću, Katić u 38., a Genzić u 80. minuti.

U Stonu i Kuparima po jedan pogodak, ali tri boda vrijedan, u oba slučaja slavio je domaćin. Ponikve su u Stonu pogotkom Josipa Jukića u 70. minuti pobijedile Putniković, koji je od 51. minute igrao s igračem manje. Marko Udovičić je zbog drugog žutog kartona morao iz igre.

Ivan Pleština je u 62. minuti pogodio za 1:0 pobjedu Nogometne akademije Libertas protiv Enkela. Zanimljivo, 18-godišnji Pleština je u igru ušao u 61. minuti.

I u Blatu jedan pogodak. BŠK Zmaj je u 2. minuti poveo pogotkom Tonija Sardelića protiv SOŠK-a 1919., koji je stigao sa sedam igrača. Već u 3. minuti je Mateo Vodopić napustio igru zbog, kako stoji u zapisniku, ozljede, te je glavni sudac Ante Kosor sukladno Pravilniku nogometne igre označio kraj utakmice budući je gost ostao s nedovoljnim brojem igrača. Na kraju utakmica je registrirana 3:0 za BŠK Zmaj.

POREDAK

1. BŠK Zmaj 43 boda/15 utakmica (52:8), 2. Rat 32 boda/14 utakmica (42:15), 3. Omladinac Lastovo 28 bodova/14 utakmica (39:13), 4. Grk 22 boda/15 utakmica (34:25), 5. NA Libertas 22 boda/15 utakmica (21:26), 6. Faraon 19 bodova/15 utakmica (42:42), 7. Ponikve (kažnjen oduzimanjem dva boda) 17 bodova/15 utakmica (22:24), 8. Putniković 16 bodova/15 utakmica (20:30), 9. Enkel 9 bodova/15 utakmica (10:42), 10. SOŠK 1919. (kažnjen oduzimanjem pet bodova) minus 4 boda/15 utakmica (11:69).

Tri kola su do kraja, 9 bodova u igri, BŠK Zmaj ima 11 bodova više od drugog Rata, koji ima utakmicu manje i koji je iduće kolo domaćin lideru. Matematički, još nije odlučen prvak…

16. KOLO

Nedjelja,  23. travnja, Lastovo: Omladinac – Faraon, Kuna: Rat – BŠK Zmaj, Ston: SOŠK 1919. – NA Libertas, Popovići: Enkel – Ponikve, Putnikovići: Putniković – Grk.

26. travanj 2024 08:02