NogometDUBRAVKA DOMAĆIN 2. KONAVLE KUPA

Matej Nađ odveo Croatiju u finale u kojem će igrati protiv domaćina, koji je šest minuta prije kraja gubio s 0:2!

7. rujna 2023. - 19:36

Konavljanin je osvojio prvo izdanje Konavle kupa, turnira koji se prošle godine odigrao u Gabrilima gdje je u finalu dobio Sokola, a sad je u polufinalu drugog izdanja, koje se igra u Dubravci, imao vodstvo 2:0 protiv domaćina sve do šest minuta prije kraja. Međutim, neće u nedjelju, 10. rujna, braniti naslov pobjednika.

Sokol je prepolovio zaostatak u 64. minuti. Strijelac Filip Knežević (polufinala su se igrala dva puta po 35 minuta). Na 2:2 izjednačio je Baldo Cicijelj u 68., a isti igrač je u posljednjoj, 70. minuti pogodio za pobjedu 3:2.

Konavljanin je poveo pogotkom Pera Opušića u 12. minuti, a prednost sastava iz Čilipa poduplao je Josip Zadro u 33. minuti.

Konavle kup 2023. godine, Dubravka: Sokol - Konavljanin

Tonći Plazibat/Cropix/

U prvom polufinalu Croatija je pogotkom Mateja Nađa u 17. minuti svladala Slaven. Utakmica za treće mjesto između Konavljanina i Slavena igra se u nedjelju, 10. rujna, s početkom u 15.30 sati, a u 17.30 sati počinje finale između Croatije i Sokola. Za razliku od polufinala, zadnje dvije utakmice turnira igraju se dva puta po 45 minuta.

Četiri konavoska člana Prve županijske lige organizacijom Konavle kupa zagrijavaju se za novu sezonu. Ovogodišnja počinje u nedjelju, 24. rujna. Prošle sezone sva četiri sastava su bila u gornjem domu tablice (Slaven prvi, Konavljanin drugi, Croatija četvrta, a Sokol šesti u konkurenciji dvanaest klubova).

29. travanj 2024 21:02