NogometDRUGA ŽUPANIJSKA LIGA

Gotovo je! Na Moćnom Lazu domaćin, a ne gost, slavi prvo mjesto i plasman u Prvu županijsku ligu

12. svibnja 2024. - 18:58

Igor Žuvela je pogodio u 10. minuti, a u 63. minuti nova radost domaćina, Dino Šeparović je realizirao kazneni udarac, te je Hajduk 1932. poveo 2:0 protiv Omladinca. U drugoj minuti sudačke nadoknade pogodio je mrežu gostiju i Sandro Kinđerski, te sastav s Moćnog Laza slavi naslov prvaka Druge županijske lige i vraća se u Prvu županijsku ligu.

Omladinac je s bodom prednosti stigao u Vela Luku, njemu je za razliku od Hajduka 1932. igrao i neodlučan rezultat za prvo mjesto... Ove sezone Hajduk 1932. i Omladinac su kod kuće dobili svih devet utakmica, a sastav iz Vela Luka je osvojio dva boda više od Lastovaca u gostima.

Hajduk 1932. je prije dvije sezone bio najbolji u Drugoj ŽNL, prošle sezone je ispao iz Prve ŽNL, evo ga sad opet natrag.

U Trpnju Vinko Milinović – Putniković 3:1. Igrač Faraona pogađao je u 4., 17. i 53. minuti, a za goste Romano Levanat u 55. minuti. U Stonu bez pobjednika, Ponikve – Enkel 1:1. Mario Ledinić je u 27. minuti doveo Ponikve u vodstvo realiziravši najstrožu kaznu, u 62. minuti isključen je kod domaćina Dario Andrović, a konačni rezultat potpisao je u 66. minuti pogotkom Ivo Skurić.

U Potomju čak deset pogodaka u susjedskom ogledu: Grk – Rat 6:4. Za domaćina Marin Babić u 8. i 60., Mišel Soče u 10., Ivan Daničić Kačić u 34., Marko Utovac u 40. i Dragan Edi Marić u 51., a za goste Antonio Lipotić u 11., Petar Kunić u 25., Flavio Beck Junior u 27. i Luka Violić u 63. minuti.

Konačni poredak sezone: 1. Hajduk 1932. 45 bodova (80:16), 2. Omladinac Lastovo 43 boda (53:18), 3. Ponikve 30 bodova (39:28), 4. Enkel 28 bodova (31:36), 5. Rat 27 bodova (40:48), 6. Grk (kažnjen oduzimanjem 5 bodova) 24 boda (38:29), 7. NA Libertas 22 boda (20:32), 8. Faraon 22 boda (33:48), 9. Putniković 15 bodova (23:53), 10. SOŠK 1919. (odustao od natjecanja tri kola prije kraja) 3 boda (7:56).

08. lipanj 2024 18:35