KošarkaRADOST LOPTANJA POD OBRUČIMA

Tako je to kad je suparnik Zadar. Sad je najvažnije prvo dobiti iduću utakmicu kako se ne bi prolilio sve što se dobro napravilo ove sezone

2. travnja 2024. - 20:41

Zadar - Dubrovnik 88:70

ZADAR Dvorana Višnjik. Gledatelja 500. Suci: Bojan Kruljac, Marko Mustapić i Dino Vukušić. Opunomoćenik: Davor Modrić.,

ZADAR: Davis Jr. (5), Klarica (23), Vujačić (6), Žganec, Mazalin (6), Lakić, Mekić (7), Jambrović (15), Drežnjak (18), Božić, Ramljak (8). Trener: Danijel Jusup, pomoćnici: Toni Dijan i Ivan Barančić.

DUBROVNIK: J. Vujičić, Klarić (8), Dubelj (7), Guštin (3), Kalajžić (9), Vodopija (11), F. Vujičić (6), Levi (2), Gizdavčić (11), Cvitković (13). Trener: Ivan Perinčić, pomoćnik: Željko Vreća.

Četvrtine: 18:16, 26:12, 26:20, 18:22.

Odradio je Dubrovnik hod po trnju, na kraju tog svog trnovitog puta od pet koraka dočekao ga je aktualni prvak Zadar. Nakon prvih deset minuta bilo je u Višnjiku, što se njega tiče, nekako baš dobro (samo 18:16 za domaćina), a u drugih deset minuta nikako, te je na veliki odmor otišao sa 16 koševa zaostatka (28:44).

Na kraju poraz kod Zadra, koji je ubacio 15 trica i imao 13 skokova više, ali ništa neočekivano se nije dogodilo. Što više, Dubrovnik je na drugom koraku svog puta preko trnja ugledao zvijezde. Pamtit će se pobjeda protiv Cedevite Junior u Gospinom polju, prva pobjeda protiv sastava iz TOP 5 lige u povratničkoj sezoni. U ostale četiri utakmice - trnje. Protiv Dinama i Splita prvo poluvrijeme bilo je baš dobro, živjela je nada kako će opet vinuti do zvijezda, protiv Cibone je od početka krenulo po zlu, baš loše otvaranje, a sad protiv Zadra, koji je odmarao Luku Božića, vodio je u prvoj četvrtini sa 6:2, imao 14:11 i 16:14... Poslije je presudila kvaliteta i širina sastava Danijela Jusupa

Filip Vujičić (Dubrovnik) i Dario Drežnjak (Zadar)

Zvonko Pavic/Cropix

Danijel Jusup, trener Zadra

Tomislav Cvitković (Dubrovnik) i Patrik Jambrović (Zadar)

Ivan Perinčić, Zadranin na klupi Dubrovnika

I što sad? Pet koraka ima Dubrovnik do kraja ligaškog dijela FAVBET Premijer lige. Čekaju ga Škrljevo, Alkar i Šibenka kod kuće, a Dubrava i Zabok u gostima. Doma, vanka, doma, vanka i doma. Takav mu je vozni red. Doma treba dobiti sve, a ako to uspije, čega ga doigravanje za prvaka. Zabok je trenutno šesti s pobjedom više i utakmicom manje u odnosu na Dubrovnik, Šibenka je osma s dvije pobjede manje od Gospina polja, ali nju još čeka sedam utakmica do kraja lige. Dubrava je prva ispod crte, a ona ima tri pobjede manje i odigranu utakmicu manje od Dubrovnika...

FAVBET Premijer liga

1. Zadar 26/2, 2. Split 24/3, 3. Cibona 21/6, 4. Cedevita Junior 18/10, 5. Dinamo Zagreb 16/11, 6. Zabok 13/14, 7. Dubrovnik 12/16, 8. Šibenka 10/16, 9. Dubrava 9/18, 10. Alkar 8/19, 11. Škrljevo 5/22, 12. Bosco 1/26.

Šesto mjesto vodi u četvrtfinalu na Cibonu, koja je danas dobila Cedevitu Junior s 85:81 i zgrabila čvrsto poziciju broj tri. Tko će biti prvi, a tko drugi? Ako Split ne iznenadi Zadra u predzadnjem kolu usred Višnjika, tad su ‘Žuti‘ drugi i igraju protiv sedmog, a Zadar kreće s jedinice i igra za polufinale protiv osmog. Jedan četvrtfinalni par gotovo da se već zna - Cedevita Junior i Dinamo Zagreb

Međutim, Dubrovniku je sad najvažnije prvo dobiti predzadnje Škrljevo kako ne bi prolio sve što je dobro napravio ove sezone.

Dubrovnik - Škrljevo utakmicu 29. kola FAVBET Premijer lige igraju u nedjelju, 7. travnja, u Gospinom polju s početkom u 20 sati.

25. travanj 2024 15:10