KošarkaRADOST LOPTANJA POD OBRUČIMA

Ragusa od minus trinaest do pobjede i pokala za treće mjesto u sarajevskoj Skenderiji

22. rujna 2024. - 20:52

Ragusa je treća na 15. Međunarodnom memorijalnom turniru ‘Davorin Popović Dačo’ u Sarajevu. Nakon poraza u polufinalu od Budućnosti Bemex, svladala je u utakmici za treće mjesto domaćina, Play Off sa 78:73.

Nakon prve četvrtine 17:17, na poluvremenu 13 koševa viška za Play Off (29:42), a na kraju treće Ragusa je zaostajala samo jedan koš (54:55). Šest minuta do kraja utakmice Play Off je imao šest koševa viška (66:60). Ragusa je u niti pola minuta napravila 7:0 nakon čega je domaćin ubacio tricu za 69:67.

Ali, na ulasku u zadnjih pet minuta nova krađa lopte hrvatskog prvaka (Ella Majstorović je presjekla napad domaćih, te se sjurila i izjednačila na 69:69, prethodno je Iva Todorić to isto napravila pri rezultatu 60:66).

Potom je koš domaćina pogađala Lea Hajdin, a minutu i pol do kraja sarajevska ekipa tricom dolazi na koš zaostatka (72:73). Carmen Miloglav 29 sekundi do kraja je ubacila tricu (72:76). Domaće su imale bacanja. Pogodile su prvo, ne i drugo. Deset sekundi do kraja Todorić ubacuje oba bacanja (73:78), te potvrđuje pobjedu ekipe trenerice Simone Šode.

Turnir su osvojile košarkašice Budućnosti Bemex, koje su u finalu s 82:73 dobile beogradsku Crvenu zvezdu.

Košarkašice Raguse treće na 15. Memorijalu Davorin Popović Dačo u Sarajevu (na slici s Razijom Mujanović, legendarnom BH košarkašicom, koja je svoju veliku karijeru zaključila u dresu dubrovačkog kluba krajem 2008. godine)