KošarkaRADOST POD OBRUČIMA

Opet 76:72 u Gospinom polju, ali ovaj put za Dubrovnik, erupcija oduševljenja nakon što je Jakov Vujičić potpisao konačni rezultat!

20. listopada 2023. - 19:24

Dubrovnik - Šibenika 76:72

DUBROVNIK Sportska dvorana u Gospinom polju. Gledatelja 400. Suci: Josip Radojković, Franje Mjeda (obojica iz Splita) i Josip Modrić (Zadar).

DUBROVNIK: J. Vujičić (13), Popić, Klarić, Džajić (2), Dubelj (16), Guštin (8), Vodopija, F. Vujičić (18), Zorić, Miović, Lazić (2), Citković (17). Trener: Ivan Perinčić, pomoćnici: Željko Vreća i Husnija Habul.

ŠIBENIKA: Skorić (10), Hrštić (10), Bobek, Klarin (18), Brown (11), Babić (7), Mandalinić (6), Perković (10), Šarić, Škugor, Brajković. Trener: Damir Milačić, pomoćnik: Petar Maleš.

Četvrtine: 20:16, 22:16, 12:24, 22:16

Super zanimljiva, neizvjesna utakmica u Gospinom polju. Dubrovnik je u prvom poluvremenu stigao do deset koševa viška (42:32), Šibenka je u trećoj četvrtini napravila preokret, te dočekala s plus dva zadnju četvrtinu (54:56), a u njoj su se izmjenjivale momčadi u vodstvu. Petar Dubelj je u završnici povukao domaćina, Filip Vujičić je pogodio oba bacanja (69:66)...

Nakon što su gosti izjednačili, Antonio Klarin je ubacio sva tri bacanja, Jakov Vujičić je 33 sekunde do kraja pogodio tricu (72:69). Uzvratio je na isti način Klarin. Potom je Dubelj mirne ruke, 73:72, pa 74:72. I kad je Armin Hrštić promašio, a Dubrovnik došao u posjed, Filip Vujičić je proigrao mlađeg brata, Jakov je pet sekundi prije kraja pogodio za 76:72 i erupciju oduševljenja na tribinama. Tad je trener gostiju Damir Milačić sjeo na klupu. Bilo je jasno kako će Dubrovnik slaviti treću pobjedu, kako će njegova momčad upisati treći poraz.

Prethodna utakmica u Gospinom polju: Dubrovnik - Split 72:76, sad opet isti rezultat, ali ovaj put za Dubrovnik.

Ivan Perinčić nije mogao računati na kažnjenog Amerikanca Javona Levija... Kod Dubrovnika Tomislav Cvitković je bio odličan - 17 koševa i 9 skokova, asistencija, ukradena lopta i blokada... Jakov Vujičić uz bok udarnim snagama Dubrovnika.

FAVBET Premijer liga, 4. kolo: Dubrovnik - Šibenka (Tomislav Cvitković)