KošarkaPREMIJER LIGA

Na kraju Dubrovnik u ništa, šteta, a imao je u Sinju, samo u zadnja napadu, dva šuta za pobjedu

10. veljače 2024. - 21:00

DUBROVNIK U NIŠTA

Alkar – Dubrovnik 58:57

SINJ Gradska športska dvorana ‘Ivica Glavan Ićo’. Suci: Franko Gracin, Roko Hordov i Josip Modrić. Opunomoćenik: Stipe Barišić.

ALKAR: Alok (20), Anderson (15), Blatančić (7), Pavela, Nazor, Matulina (1), Boban, Marčinković, Tomašević, Vučić (8), Jukić (7). Trener: Damir Milačić, pomoćnik: Luka Žitko.

DUBROVNIK: J. Vujičić (1), Klarić, Džajić (2), Dubelj (12), Guštin (6), Vodopija, F. Vujičić (5), Levi (20), Gizdavčić (5), Cvitković (6). Trener: Ivan Perinčić, pomoćnik: Željko Vreća.

Četvrtine: 18:15, 13:13, 10:20, 17:9.

Dubrovnik nije pogodio ‘u sridu’, nije uspio i drugi put ove sezone svladati Alkara, a imao je usred Sinja napad za pobjedu. Prvo je promašio Petar Dubelj za tricu, a onda je sa zvukom sirene pokušao i Javon Levi, ali ni on nije uspio.

Alkar je bolje otvorio utakmice. Dubrovnik je u Sinju prvi put poveo početkom druge četvrtine (20:18), imao u prvom poluvremenu, koje pripalo Alkaru 31:28, još jednom prednost (26:24). Početkom nastavka bilo je i plus sedam za domaćina (35:28), a krajem treće četvrtine Javon Levi je šutirao tricu za plus 11, ali (ni tad) nije uspio. Bilo je u tom trenutku 48:40 za Dubrovnik, koji je posljednju četvrtinu dočekao sa sedam koševa viška (48:41).

Domaćin radi 7:0 - izjednačenje. Još je jednom uspio izjednačiti (51:51), a 25 sekundi prije kraja i doći do vodstva (58:57, i to je Trevante Anderson dva puta projurio do koša. Prije njegovog prvog prodora Levi je ubacio samo drugo slobodno bacanje, nakon njegovog drugog prodora za vodstvo Tomislav Cvitković nije uspio pored Kuol Aloka pod košem pogoditi za 59:56 Dubrovnika...

Još prije toga je bilo nekoliko otvorenih šuteva za tricu, ali...

Peta pobjeda Alkara, Dubrovnik je ostao na devet pobjeda. Ovo mu je dvanaesti poraz, treći u nizu (Cibona u Zagrebu, Zadar u Gospinom polju). Poredak: Split ima 18/3, Zadar 18/2, Cibona 16/4, Dinamo 12/9, Cedevita 13/7, Zabok 10/11, Dubrovnik 9/12, Šibenka 9/10, Dubrava 6/13, Alkar 5/15, Škrljevo 4/16, Bosco 1/19.

U zadnjem kolu drugog od ukupno tri dijela Dubrovnik dočekuje Škrljevo. Nakon toga će se znati raspored trećeg dijela. Osam najboljih će na kraju igrati doigravanje za prvaka.

29. travanj 2024 01:34