KošarkaEUROLIGA

Mario Hezonja je zbog želučanih problema bio upitan za nastup u Berlinu, ali je, na nesreću Albe, igrao

20. ožujka 2024. - 13:30

Nitko ne zna gdje će Mario Hezonja igrati iduće sezone. Hoće li ostati u Realu, ili će se vratiti u Panathinaikos? Tko zna, možda se još netko uključi u igru, ali gdje god bude igrao, taj klub će imati jaku kartu, i bit će sretan što ga ima u svojim redovima. To je sigurno, dok će oni koji su ga propustili zadržati ili dovesti ‘čupati’ kosu.

Real Madrid je dobio u gostima Albu s 86:79 u 30. kolu Eurolige, domaćin je dobio prvu četvrtinu s 26:16, imao prije toga već dva puta toliku prednost (15:5 i 17:7). Real je otvorio drugu četvrtinu 14:2, poveo 30:28, a na odmor je Alba otišla s plus 4 (40:36), te početkom nastavka imala najveću prednost – 13 razlike (51:38). Nakon toga Real, Hezonja i Yabusele prije svih, te je lider slomio otpor domaćina, posljednje plasiranog sastava, koji je ovim uspjehom, četiri kola prije kraja ligaškog dijela, osigurao u četvrtfinalu doigravanja domaćinstvo u eventualnoj majstorici.

Hezonja je povukao početkom druge četvrtine, Hezonja i Campazzo su okrenuli sve naglavačke u trećoj četvrtini, od 38:51 odveli Reala u 29. minuti do 58:54. Hezonja je bio po valorizaciji prvo ime utakmice, s 22 koša prvi strijelac utakmice, te s 8 skokova prvi skakač utakmice.

Hezonja je zbog želučanih problema bio upitan za nastup u Berlinu.

Sreten Radović je u 30. kolu bio glavni sudac utakmice u Kaunsau u kojoj je Žalgiris s 96:81 dobio Virtus Bolognu.

02. svibanj 2024 12:53