KošarkaEUROLIGA

Dočekali smo i to u četrnaestoj utakmici u njoj, mislili smo kako se to ne može dogoditi

29. veljače 2024. - 23:30

Panathinaikos je imao više raspoloženih igrača, te dom Real Madrida, aktualnog prvaka Europe, nije više neosvojiva euroligaška utvrda. Pala je s 86:97. Sjajan je bio Kostas Sloukas, odlučni Marius Grigonis i Konstantinos Mitoglou u posljednjoj četvrtini, a spektakularan Mathias Lessort, koji je razbio zonu Reala. Valorizacija 33 to potvrđuje. Kod Reala Guerschon Yabusele i nitko više tako dobar.

Mario Hezonja je protiv Panathinaikosa igrao 25 minuta – ubacio je 12 koševa, pogodio je 4 od 6 šuteva za dva, 1 od 4 šuta za tricu, te dodatno slobodno bacanje. Plus, imao je 3 skoka, ukradenu loptu, dvije izgubljene… Valorizacija 6. Yabusele je postigao 18 koševa, 5 skokova, 2 asistencije, ukradena lopta…

Mario Hezonja protiv Panathinaikosa u Madridu

Thomas Coex/Afp

Real - Panathinaikos 86:97

Dakle, nakon što je dobio prvih trinaest kod kuće, prvi domaći poraz Reala, koji je i dalje uvjerljivo prvi s omjerom pobjeda i poraza 22/5. Barcelona je druga s tri poraza više i utakmicom manje, Panathinaikos i Virtus dijele treće mjesto s po 17/10…

Još sedam kola ima do kraja ligaškog dijela. Prvih šest idu izravno u četvrtfinale, plasirani od 7. do 10. mjesta razigravaju za dva preostala mjesta u TOP 8. U četvrtfinalu se igra na tri pobjede. Final 4 je u Berlinu.

30. travanj 2024 09:57