KošarkaPREMIJER HRVATSKA LIGA

Dan kad u glavnim ulogama nisu bile najiskusnije, Ragusa nastavila svoj pobjednički niz

19. studenog 2022. - 18:05

8. KOLO, 8. POBJEDA

Ragusa – Split 68:43

DUBROVNIK Sportska dvorana u Gospinom polju. Suci: Denis Bajramović, Luka Pribisalić i Antonio Malekinušić. Opunomoćenik: Ivan Ćorić.

RAGUSA: Strilić (7), Stojanović (4), Miloglav (7), Hajdin (2), Todorić (8), Ivanišević (12), Majstorović (8), Pavić (8), Čustović, Tokić (4), Papić (8), Šarotić. Trenerica: Cvetana Matić.

SPLIT:  Turić (7), Prnjak, Brnas (18), Dujić (5), Škec (11), Bošnjak, Tabak (2), Melić, Vrgoč, Bašić. Trener: Goran Maravić.

Četvrtine: 21:6, 19:3, 16:15, 12:19.

Očekivano, nastavila je Ragusa svoj pobjednički niz u domaćem prvenstvu. Počela ga je još prošle sezone, u Požegi, u majstorici finala doigravanja za prvaka kad je uspjela ostaviti najvrjedniji domaći pokal u svojim vitrinama. Ove sezone, kad lovi treći u nizu i ukupno naslov prvaka, ima 8/0.

Osmu pobjedu upisala je bez po muke. Nakon europske srijede, 72 sata poslije, najiskusnije su provele niti četvrtinu (Romana Stojanović 9 minuta) odnosno tek malo više od jedne četvrtine u igri (Carmen Miloglav niti 13, a Iva Todorić samo minutu više od kapetanice). Ana Vrsaljko nije ni bila u sastavu. Ragusa je nakon prve četvrtine imala 21:6, a na poluvremenu je vodila 40:9.

Zato su mlađe dočekale priliku. Lucija Papić je igrala 17 minuta, Inda Čustović gotovo 16, Iva Tokić više od 22 minute. Ragusa je slavila sa 68:43. Split je i dalje bez pobjede. Posljednji.

Tea Ivanišević je bila jedina igračica s dvoznamenkastim napadačkim učinkom – 12 koševa, pogodila je 6 od 8 šuteva iz igre, Papić je ubacila sva četiri šuta iz igre, te imala 3 skoka, 2 osvojene lopte i 2 blokade, Todorić je bila sa 7 skokova prvi skakač, Lea Hajdić i Nikolina Pavić su imale po 6 skokova, Ella Majstorović je bila sa šest dodavanja prvi razigravač...

Ragusa za sedam dana ima super važnu utakmicu. Počinje Kup ‘Ružice Meglaj Rimac‘, a suparnik je u Gospinom polju Medveščak. Jedna utakmica, ta, 26. studenog, odlučuje tko će u četvrtfinale.

27. travanj 2024 04:43