KošarkaVELIKA POBJEDA

Alkari imali u 15. minuti čak 21 koš prednosti, ali na kraju nisu pogodili ‘u sridu‘ u Gospinom polju! Radost Dubrovnika

25. studenog 2023. - 18:42

Alkar je imao u 15. minuti imao u Gospinom polju 21 koš viška (15:36), u zadnjoj četvrtini, sedam minuta prije kraja plus 10 (61:71), ali Dubrovnik na kraju slavi veliku pobjedu (78:75). Petar Dubelj je povukao svoje do pete pobjede. Ubacio 30 koševa, imao 5 skokova i 6 asistencija. Filip Vujičić je postigao 17 koševa, plus 7 skokova, 3 asistencije, Javon Levi 11 koševa, 6 skokova, 4 asistencije...

10. KOLO

Dubrovnik – Alkar 78:75

DUBROVNIK Sportska dvorana u Gospinom polju. Gledatelja 400. Suci: Franko Gracin, Goran Rogić i Ante Bralić. Opunomoćenik: Samir Bajramović.

DUBROVNIK: J. Vujičić, Popić (4), Klarić (2), Džajić, Dubelj (30), Guštin (3), Vodopija (2), F. Vujičić (17), Levi (11), Miović, Lazić (3), Cvitković (6). Trener: Ivan Perinčić, pomoćnik: Željko Vreća.

ALKAR: Alok (11), Green (7), Blatančić (19), Pavela, Nazor (3), Čović, Matulina (2), Boban (11), Vučić (9), Jukić (13). Trener: Tihomir Mustapić.

Četvrtine: 13:24, 24:21, 22:18, 19:12.

Sama završnica četvrte četvrtine: Dragan Džajić je pri rezultatu 75:75 blokirao prvog strijelca Alkara, Andriju Blatančića, nakon čega je namjerna osobna napravljena na Filipu Vujičiću, koji je pogodio drugo bacanje za 76:75. Potom lopta sa strane za Dubrovnik, Filip Vujičić prodor nije zaključio ubačajem, a nakon toga je Alkar promašio dva šuta za tricu, oba Jure Boban.

Sedam sekundi prije kraja novi prekršaj na Filipu Vujičiću, koji je pogodio oba bacanja (78:75). Alkar nije uspio ni pogledati prema košu, Dubrovnik slavi.

- Možda naših najlošijih 15 minuta ove sezone, ali smo nakon toga, u zadnjih pet minuta prvog poluvremenu, uspjeli smanjiti zaostatak. Dobro smo otvorili drugo poluvrijeme, iako je Alkar imao opet period dobre igre, uspjeli smo izvući pobjedu – rekao je Petar Dubelj, prvo ime Dubrovnika.

- Čestitam igračima na pobjedi, ali ovo nam mora biti opomena da ne možemo s ovakvim pristupom ući u utakmicu, pogotovo ne u domaće. Ova ekipa ima karakter, te se uspjela vratiti. Vratili smo se s puno boljom obranom u nastavku. Ali unatoč pobjedi, ovo je prvi put ove sezone kako nisam zadovoljan kako smo odigrali utakmicu – naglasio je Ivan Perinčić, trener Dubrovnika.

Petar Dubelj (Dubrovnik) ispred mikrofona i kamere DUTV-a

Tonči Vlašić/

POREDAK

1. Zadar 9/0, 2. Split 8/2, 3. Cibona 8/1, 4. Dinamo Zagreb 7/2, 5. Cedevita Junior 6/4, 6. Dubrovnik 5/5, 7. GKK Šibenika 4/6, 8. Zabok 3/7, 9. Alkar 2/8, 10. Škrljevo 2/8, 11.Dubrava 3/6, 12. Bosco 1/9.

U 11. kolu, 2. prosinca, Dubrovnik je gost Škrljeva, potom počinje drugi dio, tri kola se igraju do krajka 2023. godine (9. prosinca 12. kolo: Zabok - Dubrovnik, 16. prosinca 13. kolo: Dubrovnik - Bosco, 20. prosinca, 14. kolo: Split - Dubrovnik). Novu, 2024. godinu, Dubrovnik otvara u Gospinom polju. Stiže Cedevita Junior.

Ipak, prva iduća utakmica Dubrovnika je u srijedu, 29. studenog, kup utakmica protiv Zadra u Višnjiku. Tko pobijedi, taj će se plasirati na Final 8, završni turnir Kupa ‘Krešimira Ćosića‘.

29. travanj 2024 13:08