Sport579 KARATISTA

Završeno je Europsko prvenstvo u karateu na Višnjiku, hrvatska reprezentacija osvojila je čak četiri medalje!

Piše Zadarski.hr
12. svibnja 2024. - 17:31

Hrvatska karate reprezentacija  na vrhu je uspješnosti na 59. EP u karateu. Naša je reprezentacija osvojila tri zlatna odličja, čime je prema sjaju medalja izjednačena s Njemačkom i Turskom, koji su ostvarili isti broj najsjajnijih odličja. Prema broju medalja, najuspješnija je Turska s deset, naši su ih osvojili ukupno četiri.

Anđelo Kvesić (+84 kg), Ivan Martinac (-75 kg) i Ema Sgardelli (-50 kg) novi su europski prvaci, a Ivan Kvesić s broncom u  poluteškoj kategoriji -84 kg osvajač je četvrte hrvatske medalje na EP-u. S te četiri, Hrvatska sada od samostalnosti samo na europskim i svjetskim seniorskim prvenstvima ima čak 115 odličja.

Posljednjeg dana prvenstva Turci i Španjolke osvojili su naslove u ekipnim katama, a u finalu muških ekipnih borbi Italija je pobijedila Grčku s 3-1.  U parakarateu srebro je u konkurenciji osobe u invalidskim kolicima osvojila Julija Karadakić, a nakon jučerašnjeg zlata Daniele Topić i srebra Stipe Barića u katama za sportaše s intelektualnim poteškoćama. U parakarateu Hrvatska je zauzela  ukupno treće mjesto, najuspješnija je Italija.

Na EP u Zadru sudjelovalo je 579 karatista iz 51 zemlje, a u parakarateu još njih 68 iz 18 zemalja. Hrvatska je bila treći put u povijesti domaćin EP-a u tom sportu. Zagreb je ugostio najbolje europske seniore 2009, a Poreč prije tri godine. Jubilarno, 60. EP u karateu za godinu dana  održat će se u glavnom armenskom gradu – Erevanu.

Zvonko Pavic/Cropix

Zadar, 110524. Na 59. Europskom seniorskom prvenstvu u karateu i parakarateu u kategoriji do -50 kg hrvatska karatistica pobijedila Mihaellu Mishovsku i osvojla zlatnu medalju, Foto: Zvonko Pavic/CROPIX

01. lipanj 2024 01:12