SportNA KORČULI

Zadrani plivačkog kluba "Jadera", Gaberijel i Vito, doplivali do osobnih rekorda u svim disciplinama!

Piše Zadarski.hr
25. travnja 2023. - 18:01

Na Korčuli je održan 6. plivački miting "Korkyra 2023." Na natjecanju koje se održalo 22. i 23. travnja, sudjelovalo je 300 plivača koji su bili podijeljeni u 4 starosne kategorije: od kadeta do početnika.

Plivački klub "Jadera", pod vodstvom trenera Marijana Čuline, predstavljali su kadeti Gabriel Bušić i Vito Vukoša.

Najbolji plasman je ostvario Gabriel Bušić (2010) koji se u disciplini 100m leđno plasirao na 7.mjesto s rezultatom 1:28.55.

U ovoj dsciplini Gabriel je popravi osvoj osobni rekord za više od 7 sekundi u mjesec dana. Istu disciplinu je plivao na Torpedo cup-u za 1:35.94 što je najbolji dokaz da se redovitost i trud na treninzima nagrađuju rezultatima. Gabriel je i u ostale tri disciplne isplivao osobne rekorde.

Disciplinu 50m leđno je završio plasmanom na 10 mjesto s vremeno 40.82 dok mu je dosadašnji PB bio 44.61, ogroman napredak je ostvario i u disciplini 100m mješovito te je svoj dosadasnji PB 1:48.38 spustio na 1:32.70 i plasirao se na 12.mjesto, a disciplinu 50m slobodno (35.00) je završio plasmanom na 18.mjesto popravivši svoje vrijeme za 35 stotinki.

Vito Vukoša (2010) je također postavio osobne rekorde u svim disciplinama, a najbolje plasmane je ostvario na dionicama: na 100m mješovito (1:25.88) spustio je svoje vrijeme za više od 5 sekundi, dok je na 50m leđno svoj PB spustio sa 40.14 na 39.87 i u obe dscipline se plasirao na 8.mjesto i 10.mjesto je zauzeo u dsciplini 50m leptir gdje je dosadasnji PB 38.56 spustio na 37.00 što je ogroman napredak u tako kratkoj disciplini, dok je na dionici 50m slobodno zauzeo 14.mjesto spustivči svoje vrijeme sa 34.52 na 33.68.

29. travanj 2024 19:31