SportDERBI

Zadar je večeras slavio protiv Cibone u Zagrebu! Ovo je prva velika pobjeda novog trenera Vladimira Anzulovića, Justin Carter bio je igrač utakmice

Piše Mladen Bariša
5. studenog 2021. - 20:40

Cibona – Zadar 79:82 (16:23, 28:14, 10:20, 25:25)

Zagreb – Košarkaški centar Dražen Petrović. Gledatelja 400. Utakmica 9. kola HT Premijer lige: Cibona – Zadar 79:82 (16:23, 28:14, 10:20, 25:25). Suci: Vovk, Jurčević, Stanković.

Cibona: Prkačin (10), Gegić (8), Vildoza (2), Branković (4), M. Drežnjak (22), Vujović, Radovčić (6), Vranković (7), Mustapić, Majcunić, Reuvers (13), Nakić (7).

Zadar: Carter (22), Paponja, Bursać (13), Mavra (12), Luković (8), Jordano (14), Brala (8), Vuković (2), Buljan, D. Drežnjak (3).

Semafor:

12:21 (9.) – Nakon 12-8 Cibone u 5. minuti susreta uslijedio je posvemašnji kolaps napadačkih akcija domaće momčadi. Čak tri minute i 45 sekundi igre proteklo je bez poena Ciboninih košarkaša. Tek je Antonio Vranković iz slobodnih bacanja zaustavio seriju zadarske momčadi (13:0).

32:31 (16.) – Cibona je u drugoj četvrtini ubrzala igru. Zadar je uzvratio brzopletom igrom, s puno tehničkih, ali i osobnih pogrešaka. Čak trojica igrača unutarnje linije zadarske momčadi (Luković, Vuković, D. Drežnjak) sredinom druge četvrtine završila su na klupi, opterećena s tri osobne. Dominacija Cibone pod košem postala je sve očitijom. A s dvije uzastopne trice (M. Drežnjaka i Nakića) Cibona je ponovno vratila vodstvo.

40:23 (18.) – Impresivna predstava Matea Drežnjaka. Četvrtom tricom otisnuo je Cibonu na sedam poena razlike. Za 12 minuta provedenih na parketu Cibonin Drežnjak (mlađi od braće) postigao je 14 poena, uz šut od 83%!

51:57 (29.) – Ponajviše zahvaljujući raspoloženom Carteru i njegovih 17 poena Zadar se vratio u utakmicu, iskoristivši još jedno krizno razdoblje Ciboninih košarkaša. Gosti su napravili seriju – 12:0! Cibona je ponovno upala u ''crnu rupu'' od 4 minute i dvije sekunde bez poena.

57:58 (31.) – Kuriozitet u igri zadarske momčadi. Tek 17. pokušaj s linije slobodnih bacanja Zadrani su promašili (Carter).

60:64 (35.) – Tehnička pogreška dosuđena gostujućem treneru Vladimiru Anzuloviću zbog prosvjeda da je košarkaš Cibone napravio korake. Dojam je da su suci pogriješili. No, Cibona je iz svega profitirala samo s jednim poenom.

69:75 (40.) – Dominik Mavra je šutom za tri poena (drugim pogotkom od sedam pokušaja) 52 sekunde prije kraja podigao samopouzdanje gostujućoj momčadi uoči dramatične završnice susreta.

77:78 (40.) – S dvije trice (Nakić, M. Drežnjak) Cibona se 31 sekundu prije kraja vratila u utakmicu.

77:79 (40.) – Radovčić je zadarskim košarkašima (Carter) poklanio loptu, a posredno i pobjedu. Trener Cibone Vladimir Jovanović je u očajanju skinuo i bacio sako. Nije pomoglo...

23. lipanj 2024 21:07