SportU ZAGREBU

Prvenstvo Hrvatske za seniore i druge dobne skupine: uspješan završetak sezone za PK Zadar i PK Jadera!

Piše I. G.
23. srpnja 2024. - 20:57

Proteklog vikenda od 18. do 21. srpnja, 9 plivača i plivačica PK Zadra predstavljali su Klub na Prvenstvu Hrvatske za seniore koje se održalo u Zagrebu na bazenu Svetice. Za Klub su nastupili u ženskoj postavi:

Rita Herceg, Mia Šarić, Andrea Uhoda i Danica Sorić, a muški dio ekipe su činili:

Lovre Dellavia, Ivano Kuman, Filip Gajić, Matija Ukalović i Niko Baričević u pratnji trenera Željka Olujića.

Natjecanje zahtjevnog tempa se odvilo u 4 dana, a kroz jutarnje kvalifikacije i popodnevna finala, na PH je nastupilo 360 natjecatelja iz 37 plivačkih klubova.

Najuspješnija plivačica PK Zadra na PH, bila je juniorka Rita Herceg koja je posljednjeg dana natjecanja, u disciplini 200 m prsno u jutarnjim kvalifikacijama, osvojila brončanu medalju u kategoriji juniorki te izborila popodnevno seniorsko finale u kojem je na kraju zauzela visoko 4. mjesto. Rita je također nastupila i u B finalu utrke 100 m prsno, gdje se ukupno plasirala na 10. mjesto.

Treba istaknut i ml. juniorku Miu Šarić koja je izborila popodnevna B finala u disciplinama 200 m leđno i 200 m mješovito te u istim disciplinama zauzela ukupno 14. mjesto.

Osim ovih cura treba posebno pohvaliti i sve plivače PK Zadra koji su nastupili u Zagrebu na ovogodišnjem Prvenstvu Hrvatske za seniore i dobne kategorije i koji su svi redom na ovom natjecanju ostvarili svoje osobne rekorde.

Prema listi uspješnosti klubova i zbroju malih bodova, nakon 4. dana natjecanja, PK Zadar se plasirao na 17. mjesto s ukupno osvojenih 286 bodova, dok su u ženskoj konkurenciji zauzeli 13. mjesto, a u muškoj konkurenciji 22. mjesto.

-Ovime smo stigli do kraja još jedne uspješne sezone za naš Klub te nam sada slijedi kraća ljetna stanka u kojoj svim našim članovima želimo da se dobro i zasluženo odmore, a mi se već unaprijed veselimo početku nove sezone 2024./2025. i novim izazovima. BRAVO za svih. Slijedi zasluženi odmor i uživanje u ljetu, poručuju iz Kluba.

PK Jadera

U konkurenciji 367 najboljih plivača iz 37 hrvatskih klubova pod vodstvom trenera Marijana Čuline, prof. boje PK Jadere branili su junior Andrija Kačanić (2007) i ml. junior Mate Molnar (2008).

Andrija je nastupio u 5 disciplina te se plasirao u 3 popodnevna finala. Najbolji plasman je ostvario u disciplini 50m leđno gdje je s vremenom 28.47 doplivao do 9.mjesta, 11. mjesto je zauzeo u disciplinama: 100m leđno (1:02.57) i 200m slobodno (1:59.85), uz disciplini 100m slobodno (55.64) se plasirao na 22.mjesto, dok je 23. mjesto zauzeo u disciplini 50m leptir (27.04). U popodnevnim seniorskim finalima Andrija je zauzeo 11. mjesto je zauzeo u disciplinama: 50m leđno (28.64) i 100m leđno (1:01.88), dok je u disciplini 200m slobodno (2:00.94) zauzeo 14.mjesto.

Mate je također nastupio u 5 disciplina, a izborio se za 2 finalne trke. Najbolji plasman je ostvario u najdužim disciplinama programa 1500m slobodno (17:51.68) i 800m slobodno (9:23.32) gdje se plasirao na 6.mjesto, 400m slobodno (4:27.45) je završio na 7.mjestu, stepenicu niže na 8.mjesto plasirao se u disciplini 200m slobodno (2:03.69), dok se u disciplini 100m slobodno (56.36) plasirao na 15.mjesto. U oba popodnevna finala je doplivao do novih osobnih rekorda ta je dionicu 1500m slobodno isplivao za 17:31.23 i plasirao se na 9,mjesto doj se u disciplini 800m slobodno (9:11.07) plasirao na 12.mjesto.

Na kraju natjecanja naša 2 plivača su za svoj klub osvojila 98 bodova te su se na listi uspješnosti klubova plasirali na 18.mjesto u muškoj konkurenciji.

08. rujan 2024 02:04