Prva hrvatska nogometna liga žena: Osječanke odnijele pun plijen!

Piše Ivica GJERGJA
18. travnja 2021. - 15:59

DONAT – OSIJEK 0:3 (0:2)

ZADAR – Igralište Stanovi. Bez gledatelja. Sudac: Zvonimir Sinovčić. Pomoćnici: Kraljević i Žilić.

Strijelice: 0:1 Lojna (36), 0:2 Bulut (29), 0:3 Lojna (47).

Najbolja igračica: Izabela Lojna (Osijek).

DONAT: Adamović, Burčul (od 78. Čubić), Serdar, Šarić (od 88. Goja), Petrović, Kirilenko , Fridrih (od 88 Ursić), Barbir (od 88. Dubravica), Ivandić, Čanjevac, Bačić (od 78. Savčić). Trener: Jure Perković.

OSIJEK: Belaj, Bulut, Andrić, Culek, Nevrkla, Lojna, Medić, Kunštek, Matanić (od 65. Štimac), Lubina. Trener: Miro Samardžić.

Izvrsno su se nosile cure trenera Jure Perkovića u prvih pola sata sa liderom prvenstva Osijekom. Imale su domaće igračice nekoliko prigoda, lijepih proigravanja, igrale divno za oko u polju, no efikasnost je bila jako slaba, nikakva. Ostaje nam nabrojati nekoliko prigoda u 9. pa 11. i 13. minuti.

Gošće prvi opasni napad izvode u 30. minuti kada Lojna iz solo akcije tuče, a vratarica Adamović je otklonila opasnost. Samo šest minuta kasnije ne propuštaju Osječanke prigodu te zabijaju zgoditak, egzekutor je Izabela Lojna za 0:1. Tri minuta kasnije, kada su Donatovke „pale“ Bulut zabija drugi zgoditak za kraj prvog dijela susreta.

U drugom su gošće još jedan zgoditak postigle preko kapetanice Lojne za konačnu pobjedu.

20. travanj 2024 01:33