Sport30 NATJECATELJA

Održano završno kolo prvenstva škola skokova u vodu Grada Zadra, evo tko su pobjednici

Piše Zadarski.hr
11. lipnja 2023. - 12:53

U subotu se održalo drugo, završno kolo prvenstva škola skokova u vodu Grada Zadra. Na natjecanju su mogli nastupiti sportaši koji još uvijek nemaju nastup na prvenstvima Hrvatske. Nastupilo je 30 sportaša iz kluba skokova u vodu Zadar i Arno, te gosti iz Splita. Natjecanje se održalo sa daske visine 1 metar.

KSV zadar predstavljalo je 18 sportaša: Ivor Majica, David Bogut, Andrija Bitanga, Leopold Cherstich, Davis Mrkela, Dali Savić, Martin Sruk, Judita Rakvin, Petar Bitanga, Marin Nežić, Gašpar Lončar, Toni Krička, Bruna Krpina,  Matko Nežić, Roko Bitanga, Leon Čuka, Kaja Švorinić i Paola Dmitrić. Članovi našeg klubu osvojili su ukupno 11 medalja od čega 6 zlata, 6 srebra i 2 bronce. Trener sportaša je Goran Cerovečki.

U kategoriji početnika (E kategorija), Ivor Majica osvojio je prvo mjesto, Leopold Cherstich drugo mjesto, David Mrkela treće mjesto, Leon Čuka šesto mjesto i  David Bogut sedmo mjesto.

U kategorija mlađih kadeta, Dali Savić osvojio je prvo mjesto, Andrija Bitanga osvojio je drugo mjesto, Martin Sruk osvojio treće mjesto.

U kategoriji mlađih kadetkinja Judita Rakvin osvojila je prvo mjesto.

U kategoriji kadeta poredak je bio sljedeći; Toni Krička prvo mjesto, Gašpar Lončar drugo mjesto, Petar Bitanga treće mjesto i Marin Nežić četvrto mjesto.

U kategoriji kadetkinja drugo mjesto osvojila je Bruna Krpina.

U kategoriji mlađih juniora prvo mjesto osvojio je Matko Nežić dok je drugo mjesto osvojio Roko Bitanga.

U kategoriji mlađih juniorki prvo mjesto osvojila je Kaja Švorinić, a drugo mjesto Paola Dmitrić.

Idući vikend članovi našeg klubu nastupiti će na međunarodnom natjecanju koje će se održati u Grazu.

07. listopad 2024 11:18